استروئید خوراکی “استانابول” Stanabol

منظور از نوشتن این مقاله , توضیح در مورد این استروئیده و جنبه تبلیغاتی و پیشنهادی نداره . در ضمن عکس ضمیمه شده هم اصل نیست , فیکه .

نام دارويی : Stanabol
نام شيميايی : Stanozolol

ماده موثر اين دارو همان ماده ای است که در ترکيب داروهايی همانند وينسترول يافت میشود . “وينسترول” از جمله استروئيدهای پر مصرف و محبوب بوده است . گفته میشود “بن جانسون” افسانه ای از اين دارو استفاده کرده بود و با کمک همين دارو رکورد حيرت انگيز خود را برجای گذاشته بود .

بسياری از بدنسازان نيز از اين دارو استفاده کرده و رقابت های جهانی را به نفع خود خاتمه داده اند .

در سال ۱۹۹۰ زمانی که برای اولين بار تست های کنترل دوپينگ در مسابقات پرورش اندام وارد شد مسابقات آرنولد کلاسيک در جريان بود .

برنده اين مسابقه يعنی “شاون ری” معروف و همينطور يکی ديگر از شرکت کنندگان اين رقابت ها که “Nimrod King” لقب گرفته بود و از کشور کانادا در اين مسابقه شرکت داشت در تست های کنترل دوپينگ لو رفتند و استفاده آنها از داروی وينسترول مسجل شد .

خبر اين واقعه و اين رخداد در نشريه فلکس در ماه جولای ۱۹۹۰ به چاپ رسيده بود .

قضيه دوپينگ افسانه دو و ميدانی جهان با اين دارو نيز در سال ۱۹۹۳ و در استراسبورگ بر ملا شد .

استانازولول دارويی است که امروزه در فرم های خوراکی و تزريقی در بازار عرضه میشود . فرم تزريقی اين دارو که نسبت به فرم خوراکی قویتر بوده است و نيز بصورت ويال و آمپول و تحت عناوين تجارتی مختلف وارد بازار شده است که از جمله اين اسامی میتوان به موارد زير اشاره کرد :

Winstrol
Veterinary
Stromba
Strombaject
Winstrol V
StanolV
و …

بر خلاف ديگر استروئيدها که اصولا محلول در روغن هستند اين استروئيد محلول در آب بوده است . اغلب ورزشکارانی که از اين دارو استفاده میکنند از اين حقيقت يعنی از محلول بودن اين دارو در آب خبر دارند اما به ندرت میتوان ورزشکار و يا مشاوری را يافت که از تفاوت واقعی اين دارو و از تاثير و تمايزی که محلول بودن اين دارو در آب آن را سبب میشود اطلاع درستی داشته باشد .

محلول بودن اين دارو در آب موجب میشود تا مصرف کننده ناگزير از استفاده از تزريق های مکرر شود . اصولاً هر دارويی که محلول در آب باشد بايد در فواصل زمانی کم و کوتاه مدت تزريق شود . دليل اين امر نيز اين مسئله بوده است که نيمه عمر استانازولول و ديگر داروهای محلول در آب کمتر از ديگر استروئيدهای محلول در روغن بوده است .

استانازولول را میتوان پيش ماده “Dihydrotestosterone” دانست و درست بهمين خاطر هم هست که اين دارو به هورمون زنانه استروژن تبديل نمیشود

تبديل نشدن اين دارو به “استروژن” نيز موجب میشود تا اين دارو در پرورش اندام از اهميت فوق العاده ای برخوردار شود . تبديل شدن استروئيد به استروژن علاوه بر بوجود آوردن عوارضی همانند نوک سينه و غيره حتی موجب آبدار شدن بدن شده و فرآيند چربی سوزی را دچار اختلال کرده و حتی موجب تجمع چربی زايد و مشکل ساز در بدن میشود .

تبديل نشدن وينسترول به استروژن موجب شده است تا از اين دارو بتوان در دوره های کات و همچنين در دوره هايی که حجم خشک عضلانی مورد نظر باشد استفاده نمود . در صورتی که در کنار مصرف اين دارو از رژيم های کم کالری و پر پروتئين استفاده کنيد براحتی میتوانيد به تراشيدگی و سفتی عضلانی مناسب برسيد .

همانگونه که میدانيد دوره های کات , دوره هايی برای کم کردن از چربی زايد بدن بوده و دوره هايی برای تشديد فرآيند چربی سوزی است . در اين دوره ها افت شديد حجم و قدرت عضلانی نيز به کرات و به فراوانی ديده میشود و حفظ حجم در اين دوره ها از اهميت فوق العاده ای برخوردار است .

کسانی که بايد تست های کنترل دوپينگ را پشت سر بگذارند بايد به اين مهم توجه داشته باشند که ميزان تقريبی ماندگاری استانازولول تزريقی در بدن آدمی در حدود دو ماه بوده است . افزايش حجم خشک حاصل از اين دارو تا حدود زيادی پس از قطع مصرف نيز ماندگاری خواهد داشت .

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “استروئید خوراکی “استانابول” Stanabol”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − چهار =

دسته بندی