ماسک هندوانه

هندوانه
هندوانه

ماسك روزانه

پوست هندوانه را از قسمت گوشت آن به‌طور كامل پاك كنيد و بشوييد و چند تكه كنيد. تكه‌ها را در يخچال بگذاريد و در ميان روز پوست هندوانه را از داخل يخچال برداريد و روي صورت بگذاريد تا حسابي پوست‌تان خنك شود براي آرامش و شادابي پوست مي‌توانيد همين كار را بعد از هركدام از ماسك‌هاي ديگر نيز انجام دهيد.

يك فنجان هندوانه را له كنيد و سپس آن را روي صورت و گردن بماليد. سپس بعد از ۱۵ دقيقه صورت‌تان را بشوييد، خيلي زود پوست شما طراوت و تازگي خود را پيدا مي‌كند.اين ماسك باعث مي‌شود تا لكه‌هاي پوستي از بين رفته و كم رنگ‌تر شود.

براي پوست حساس و معمولي
اين ماسك مي‌تواند حسابي پوست صورت شما را خنك كند و اگر آن را روي پوست آفتاب زده يا حساس بگذاريد، نتيجه خوبي مي‌گيريد.

مواد لازم:
يك تكه هندوانه، يك تكه سيب زميني، يك تكه خيار، نخود آبگوشتي: ۳ قاشق غذاخوري پخته ، روغن بادام شيرين : يك قاشق چاي خوري ، خامه: يك قاشق غذاخوري

روش تهيه:
تمام مواد را در مخلوط كن ريخته تا خوب مخلوط شود. سپس ۱۰ دقيقه روي پوست بگذاريد. بعد با آب ولرم بشوييد. اين ماسك را مي‌توانيد در هفته ۳ الي ۴ بار استفاده كنيد. نخود پخته در اين ماسك مي‌تواند پوست شما را به‌خوبي تغذيه كند.

نوعی ماسک دیگر برای شفافیت پوست

مواد لازم:
بادام: به مقدار كم
شير: نصف فنجان
آب هندوانه : نصف فنجان

روش تهيه:
تعدادي بادام را در شير خيس كرده و يك شب آن را در يخچال بگذاريد. سپس آن را رنده كرده و به شكل خمير درآوريد. يك قاشق غذاخوري آب هندوانه را در آن ريخته تا جايي كه مخلوط شما حالت چسبي شكل پيدا كند، اين مخلوط را حدود ۱۵ دقيقه روي صورت‌تان بگذاريد و سپس با آب سرد بشوييد. بادام هم پوست شما را تغذيه مي‌كند و هم با لايه‌برداري مختصري، سلول‌هاي مرده را از بين مي‌برد و باعث نوسازي پوست مي‌شود. شير نيز به‌عنوان يك پاك‌كننده، حسابي پوست‌تان را تميز مي‌كند و در نهايت هندوانه پوست را آبرساني كرده و ليكوپن موجود در آن رنگ پوست را روشن كرده و باعث درخشندگي و طراوت آن مي‌شود.

ضد آفتاب هندوانه

مواد لازم:
خيار: چند تكه
هندوانه: يك چهارم فنجان

روش تهيه:
خیار و هندوانه را به مقدار مساوی پوست کنده و سپس آن‌ها را له كنيد و با هم مخلوط كنيد و حدود ۲۰ دقيقه روي پوست بگذاريد. اين ماسك آفتاب سوختگي‌هاي پوست‌تان را التيام مي‌دهد و رنگ چهره‌تان را روشن‌تر مي‌كند.

رفع التهاب بعد از اصلاح

مواد لازم:
(قسمت سفيده داخلي پوست): يك چهارم فنجان هندوانه
خيار: يك تكه
سيب زميني خام (با پوست): يك تكه
جوانه ماش : يك قاشق غذا خوري
ماست شيرين و تازه: يك قاشق غذا خوري

روش تهيه:
همه مواد را با هم در مخلوط كن بريزيد و مدت ۲۰ دقيقه اين مخلوط را روي پوست بگذاريد و بعد با آب خنك آب كشي كنيد. افرادي كه پوست خشك دارند مي‌توانند، به جاي ماست، از يك قاشق خامه استفاده كنند و بعد از شستن ماسك (براي مرطوب كردن پوست) حتما روغن بادام شيرين به‌صورت بمالند. همچنين دقت كنيد كه اين ماسك را بلافاصله بعد از درست كردن به‌صورت بماليد.براي صرفه جويي بهتر است كه از قسمت سفيده هندوانه استفاده كنيد. البته استفاده از قسمت قرمز هندوانه هم مانعي ندارد.

رفع خستگی پوست با هندوانه

مواد لازم:
خيار (با پوست): يك تكه
سيب (با پوست): يك تكه
سيب زميني خام (با پوست): يك تكه
هندوانه: يك تكه كوچك
آب هويج: يك قاشق غذاخوري
برگ كاهو: يك عدد كوچك برگ كاهو
برگ كلم سفيد: يك عدد يا يك تكه كوچك

روش تهيه:
همه مواد را در مخلوط‌كن بريزيد. صورت خود را تميز كنيد و مواد مخلوط شده را در حالت استراحت ۱۰ دقيقه روي پوست بگذاريد. اين ماسك براي پوست‌هاي چرب و معمولي مناسب است. اگر پوست‌تان خشك است، يك قاشق غذاخوري خامه و يك قاشق چاي‌خوري روغن بادام شيرين به ماسك اضافه كنيد، افرادي هم كه جوش زياد يا پوست حساس دارند فقط از خيار و سيب زميني و تكه كوچكي برگ كلم استفاده كنند. .

 

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “ماسک هندوانه”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 12 =

دسته بندی