طب سوزنی و ریزش مو

طب سوزنی
طب سوزنی

از دیدگاه طب سوزنی موها و رشد انها وابسته به نحوه کارکرد کبد و کلیه ها میباشد.این دو ارگان بر روی رشد موها نفوذ دارند.رشد و ضخامت موها بستگی به میزان خون کبد  و اسانس کلیه ها دارد لذا کمبود خون کبد و اسانس کلیه ها باعث ریزش موهامیشوند.(این حالت در خانم ها بعد از زایمان و پریودهای طولانی دیده میشود)
در ضمن حرارت و گرمی خون سر که اغلب از گرمی کبد ناشی میشود باعث ضعف و خشکی فولیکولهای موها شده و باعث ریزش موهامیگردد.
اگرچه عوامل خارجی نیز مانند الودگی هوا و شوینده های شیمیا یی وژل ومواد ارایشی و رنگهای شیمیایی و استفاده بیش از حداز سشوار و حالت دهنده های مو می توانند موجب ریزش موها شوند و درصدی از ریزش موها در جوانان کاملا سالم بعلت وراثتمی باشد ولی به نظر می رسد عامل اصلی ریزش موها در زمان ما به سه دلیل زیر می باشد:
اول انکه به دلیل مشکلات عصبی و تنشهای روحی کبد گرم شده و حرارت کبد به سر منتقل شده و موجب خشکی ریشه موها شده و باعث ریزش موها می شود .

دوم انکه خوردن مواد غذایی نامناسب و دارای مواد شیمیایی فراوان مانند نگهدارنده ها و رنگها و طعم دهنده ها و کود هایشیمیایی و گلخانه ای باعث تولید خلط نا صالح در سر شده و باعث سردردها و سنگینی سر و کاهش حافظه و ریزش مو ها مشوند.

سوم انکه در زندگی ماشینی امروزه به دلیل کار زیاد همراه با استرس و بدون استراحت کافی و کم خونی در خانم ها به دلیلاختلالات هورمونی  باعث کمبود اسانس کلیه ها و خون کبد شده و باعث کاهش خونرسانی موها شده و موجب ریزش موها می شود.

طب سوزنی با اصلاح عملکرد ارگانهای درونی بخصوص کلیه ها و کبد و رفع سموم بدن وافزایش خونرسانی فولیکول های موهاباعث کاهش ریزش موها می گردد.

طب سوزنی نه تنها باعث جلوگیری از ریزش موها می گردد بلکه باعث درمان سایر مشکلات مو وپوست سر مانند شوره سر و چربییا خشکی موها و شکنندگی و موخوره وخارش پوست سرو جوشهای سر میشود.همچنین درمان مناسبی هم برای در آمدن مجدد موهای ریخته شده و کاهش استرس است که یکی از عوامل اصلی ریزش موهاست .

معمولاً بعد از جلسه ۴-۵ ریزش مو کاهش چشمگیری می‌یابد، و از جلسه ۸-۱۲ موهای درآمده ضخیم‌تر می‌شوند ولی درآمدن موهای قبلی به

زمان دو تا سه ماهه نیاز دارد. افراد از همان جلسات ۵-۶ احساس بهبودی و رضایت می‌کنند.

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “طب سوزنی و ریزش مو”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + پانزده =

دسته بندی