رفع موهای سفید با ماسک های خانگی

سفیدی مو
سفیدی مو

مریم گلی برای موهای سفید
1- مریم گلی از آن دست گیاهانی است که علاوه بر تقویت موها، موهای سفید و خاکستری را نیز می پوشاند.

مواد لازم برای تهیه این ماسک

گیاه مریم گلی یک لیوان
آب پنج لیوان

طرز تهیه این ماسک : آب را بجوشانید و مریم گلی را داخل آن بریزید. اجازه دهید با شعله ملایم ۱۵ دقیقه بجوشد. جوشانده را از روی حرارت بردارید و بگذارید ۵ تا ۶ ساعت بماند تا حسابی رنگ پس بدهد. سپس محلول را صاف کنید و داخل یک ظرف شیشه ای بریزید. در آخرین مرحله شستشوی موهایتان محلول را روی سرتان بریزید و ماساژ دهید تا همه موهایتان آغشته شود. حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید سپس موهایتان را با دقت بشویید. حواستان باشد رنگ به صورتتان نخورد چون امکان دارد علاوه بر موهایتان پوست تان را هم رنگ کنید.

2- برگ درخت گردو برای پوشاندن موهای خاکستری همانطور که پوست سبز گردوی تازه دست ها را رنگی می کند، جوشانده تهیه شده از برگ درخت گردو برای پنهان کردن اولین موهای سفید بسیار موثر است.

مواد لازم برای تهیه این ماسک

برگ درخت گردو یک مشت بزرگ
آب  یک لیتر

طرز تهیه این ماسک : آب را بجوشانید و برگ ها را داخل آن بریزید. در ظرف را بگذارید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بجوشد. سپس زیر شعله را خاموش کنید و بگذارید کاملا خنک شود. می توانید محلول را صاف کنید و یا اینکه با همان برگ ها استفاده کنید. بعد از شستشوی موها ماسک را به آنها زده و بعد از ۴۰ تا ۴۵ دقیقه شستشو دهید. هر هفته چهار بار این کار را تکرار کنید.

 برگ انجیر و بابونه

از برگ درخت انجیر و روغن بابونه استفاده کنید چون به شکل طبیعی موهای سفید را می پوشانند.

مواد لازم برای تهیه این ماسک : برگ درخت انجیر: ۱۰ تا ۱۵ برگ
روغن بابونه: نصف لیوان

طرز تهیه این ماسک : برگ های درخت انجیر را بکوبید تا پودر شوند. نصف لیوان روغن بابونه را به آن اضافه کنید، همه بزنیدو اجازه دهید به مدت نصف روز بماند. سپس این ترکیب را روی موهایتان بگذارید و کمی صبر کنید. وقتی متوجه شدید موهایتان رنگ گرفته اند آنها را شستشو دهید.

4-قهوه یا چای برای رنگ کردن موهافقط کافیست قهوه یا چای غلیظ تهیه کنید و روی موهایتان بریزید.

معجزه چای سياه و تنباكو

از شيوه‌های طبيعی و بي‌دردسر برای از بين بردن سفيدی موها میتوانید موها را با لوسيون گياهي چای سياه ماساژ دهید و برای تهيه اين لوسيون گياهي لازم نبوده که  به سراغ  داروخانه گياهی و یا عطاری برويد.

تهیه لوسین:  مي‌توانيد به راحتي اين لوسيون را در آشپزخانه منزل‌تان تهيه نمایید  برای تهيه اين لوسيون كافي است که يک قاشق غذاخوری چای سياه را با يك قاشق غذاخوری گياه مريم‌گلي خشک شده با دو ليوان آب بر روی حرارت گذاريد تا آرام آرام بجوشد و يك ليوان از اين جوشانده باقي بماند و سپس اين جوشانده را از روی حرارت برداشته و آن را صاف نمایید و اجازه دهيد لوسيون به خوبي سرد گردد. اين لوسيون را هر هفته تهيه کرده و از آن برای ماساژ موهای‌تان استفاده  ککه بهترين روش برای سياه ‌كردن تارهاي سفيد مو اين است كه آنها را با اين لوسيون گياهي 5 دفعه در هفته ماساژ نمایید.

بهترين حالت آن است كه برای شست‌و شوی موها ازيك شامپوی گياهي سبك استفاده نمایید و بعد  از آن موها را با اين لوسيون ماساژ داده و  يكي ديگر از لوسيون‌های گياهی و طبيعي كه مي‌تواند به تيره‌ شدن موی سفيدتان كمك كند جوشانده گياه تنباكو بوده كه به روش جوشانده چای سياه آماده شده و ماساژ اين جوشانده نيز مي‌تواند روند تيره شدن موها را تسريع نماید.این لوسین را به مدت دوبار درهفته به میزان سی دقیقه بر روی موها قرار دهید.

برای رنگ کردن موها کافیست  که قهوه یا چای غلیظ تهیه نموده و بر روی موهایتان بریزید و میزان مورد نیاز : قهوه یا چای سیاه یک تا دو مشت (بسته به حجم موهایتان) و  آب یک لیوان کافی است

برای تهیه: آب را بجوشانید و بر روی قهوه یا چای بریزید و اجازه دهید که دم بکشد و سپس بگذارید به مدت 15 دقیقه خنک گردد. محلول را صاف نموده و بر روی موهایتان بریزید، 15 تا 20 دقیقه صبر کرده و سپس موهایتان را آب بکشید و یک تا دو بار در هفته این کار را تکرار نمایید تا به راحتی به نتیجه دلخواهتان برسید.

مواد لازم بای تهیه این ماسک

قهوه یا چای سیاه یک تا دو مشت (بسته به حجم موهایتان)
آب یک لیوان

طرز تهیه این ماسک : آب را بجوشانید و روی قهوه یا چای بریزید و اجازه دهید دم بکشد. سپس بگذاریدبه مدت ۱۵ دقیقه خنک شود. محلول را صاف کنید و روی موهایتان بریزید، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید سپس موهایتان را آب بکشید. یک تا دو بار در هفته این کار را تکرار کنید.

استفاده از سیر در برنامه غذایی

از ديدگاه درمانگران طب سنتی گنجاندن سير در بین وعده‌های غذايي يكي از ساده‌ترين راه‌هايي بوده  كه كمك زيادی به جبران كمبود منگنز در بدن می نماید و اگر بتوانيد سير را به عنوان چاشنی اصلی به وعده‌های غذای اصلي تان  اضافه نمایید که  تاثير مستقيمي بر كاهش روند سفيدی موها خواهيد گذاشت و چه بهتر كه بتوانيد از سيری كه با پودر منگنز تغذيه شده باشد مصرف نمایید و  اين سير مي‌تواند هم جبران کننده كمبود منگنز بدن‌ باشد و هم در آن واحد عوامل سفيدی مو را در بدن‌تان كاهش دهد.

 

روغن حنا و نارگیل

استفاده از این ترکیب علاوه بر درمان سفيدی موها به جوان‌شدن ساقه موها كمک میکند ،  برای تهيه اين روغن كه مي‌تواند با يكي 2مرتبه استفاده موهای سفيدتان را تيره نمایید . كافی است مقداری روغن نارگيل خالص از نزديك ترين عطاری  محل زندگیتان تهيه نمایید  و به اندازه یک استكان از آن را داخل  ظرفي ریخته  و آن را به شيوه غيرمستقيم بر روی حرارت قرار داده  تا جوش آيد و  زمانی که  روغن به جوش آمده آن را از روی حرارت داده و برگ‌های خشك شده گياه حنا را داخل آن بریزید و  پس از مدتي خواهيد ديد كه رنگ روغن به قهوه‌ای متمايل شده که برای استفاده از اين روغن كافي بوده و اجازه دهيد که به طور كامل سرد گردد و  سپس با كمک يک قاشق چای خوری چند قطره از آن را بر روی موها بريزيد و با كمک بند دوم‌ انگشت دست به آرامي موها را ماساژ داده که  اين شيوه ماساژ مانع از آسيب رسيدن به ريشه مو و كنده ‌شدن آنها شده و  اين روغن را هفته‌ای 2 بار روی موها ماساژ داده و اجازه بدهيد که به مدت 30 دقيقه بر روی مو  قرار گیرد.

لوسین روغن نارگيل با آب ليموی تازه

براي درمان سفيدی مو و براق شدن موها يكي از بهترين لوسيون‌ها استفاده از تركيبي از روغن نارگيل با آب ليموی تازه بوده. ماسكي كه از تركيب 2 قاشق پودر حنا به همراه يک قاشق ماست و يك قاشق برگ خشک شده ريحان و سه  قاشق قهوه نيز به دست آمده  که علاوه بر آنكه به تيره شدن تارهای موی سفيد و خاكستری كم شایانی مي‌كند و مي‌تواند به تقويت تارهای مو و ريشه  های مو كمک ‌كند.

تهيه لوسيون پياز و ماساژ آن بر تارهای مو يكي ديگر از شيوه‌هايي بوده  كه مي‌تواند علاوه بر تيره كردن تارهای  مو به رشد مجدد موهای  از دست رفته مو نيز كمک نماید. برای تهيه اين لوسيون كافي است که پياز را رنده کرده و آب آن را بگيريد و از آن برای ماساژ موها استفاده نمایید.

لوسین بابونه

برای تهيه عصاره بابونه مي‌توانيد سه قاشق از برگ‌های خشك شده بابونه را با سه  ليوان آب مخلوط نموده  و  آن را روی حرارت گذاريد و اجازه بدهيد تا نصف آب آن باقي بماند. اين جوشانده را صاف کرده و تمام برگ‌هاي خشک را با كمک  صافي جدا نمایید و اجازه دهيد اين عصاره سرد گردد و سپس از اين عصاره برای شست‌وشوی موها استفاده و هر روز پس از شامپو كردن موها با شامپوی گياهي  از اين عصاره برای شست‌وشوی موها  استفاده نموده و اجازه دهيد که موهای‌تان خشک  گردد.

استفاده از ژل گیاه آلوورا برای رفع سفیدی مو

ژل گیاه آلوورا حاوی ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و مواد معدنی متعددی بوده و  برای همین هم مانند یک آنتی‌اکسیدان عمل می نماید و سبب تقویت بدن می‌شود. باید بدانید که این ژل نمی‌گذارد که به این زودی‌ها چین و چروک بر روی پوستتان عرض اندام کند و علاوه بر این از پیری موها نیز پیشگیری می‌کند.

برای بهره‌مندی از خواص این گیاه مفید توصیه شده  که یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا را در مقدار آب حل نموده و به مدت یک ماه هر روز 3 مرتبه از این ترکیب میل کنید و سپس به مدت 3 ماه و هر ماه 20 روز این کار را تکرار نمایید و توصیه می‌کنیم از ژل‌هایی استفاده شود  که معتبر بوده و دارای مهر استاندارد میباشد و ی از عطاری ها برگ الوورا را تهیه از ژل ان استفاده شود .

بر گ‌های گیاه جینکو یک درمان کننده طبیعی برای مقابله با استرس اکسیداتیو محسوب شده و این گیاه سبب گردش خون بهتر می گردد و از مشکلاتی چون پیری فیزیولوژی موها پیشگیری کرده و برای بهره‌مندی از خواص این گیاه توصیه شده  که 40 گرم برگ خشک گیاه جینکو را در یک ظرف حاوی یک لیتر آب بریزید و به مدت یک ساعت بجوشانید و محلول را صاف نموده و بعد از هر وعده‌ی غذایی یعنی سه مرتبه در روز میل نمایید.

 

 

لوسیون برگ درخت انجیر

از برگ درخت انجیر و روغن بابونه استفاده شود چون به شکل طبیعی موهای سفید را خواهد پوشاند.مواد لازم: برگ درخت انجیر 10 تا 15 برگ به همراه روغن بابونه نصف لیوان

برای  تهیه: برگ های درخت انجیر را خوب بکوبید تا پودر شوند و میزان  نصف لیوان روغن بابونه را به آن اضافه کرده، هم بزنیدو اجازه داده کحه  به مدت نصف روز خوب بماند و سپس این ترکیب را بر روی موهایتان بگذارید و صبر کنید ، زمانی که متوجه شدید موهایتان رنگ گرفته اند آنها را بشورید.

 

برچسب

مطالب مرتبط

21 دیدگاه در خصوص “رفع موهای سفید با ماسک های خانگی”

 1. Propecia گفت:

  Amoxicillin For A Cat

 2. Unlalty گفت:

  https://buystromectolon.com/ – ivermectin dosage for dogs

 3. Neurontine گفت:

  Cephalexin For Urinary Tract Infection

 4. AAesnpw گفت:

  Бджілка Майя 3. Місія Золоте яйце в хорошій якості Мультфільм «Бджілка Майя 3. Місія Золоте яйце» безкоштовно Бджілка Майя 3. Місія Золоте яйце мультфільм українською Дивитися онлайн

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دسته بندی