چگونه در خانه اسکراب بسازیم

اسکراب
اسکراب

اسكراب وانیلی

استفاده از اسکراب ها در فصل پاییز بیشتر توصیه میشود زیرا در پاییز فصل جدیدی از فرسودگی سلول‌های پوستی و مرگ آنها با سرد و خشك شدن هوا آغاز می‌شود. برای تهیه اسكراب وانیلی به یك فنجان شكر دانه درشت نیاز دارید. شكر را درون یك كاسه بریزید و مقداری روغن زیتون به آن اضافه كنید تا شكر نرم شود. سپس یک قاشق چای‌خوری پودر وانیل به آن اضافه کنید و آن را خوب به هم بزنید تا مخلوطی یک‌دست تهیه شود. این اسکراب را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از ماسک کردن روی صورت با آب نیمه ولرم بشویید.

اسكراب قهوه

برای پوستهای تیره اسکراب قهوه گزینه ی مناسبی است وجود قهوه  به دلیل داشتن آنتی‌اكسیدان‌های مفید می‌تواند تاثیر زیادی در پاكسازی پوست و رفع التهاب‌های پوستی داشته باشد. اسید كافئیك موجود در پودر قهوه با خاصیت ضدالتهابی كه دارد می‌تواند به درمان زخم‌ها و خراش‌های سطحی پوست كمك كند. برای تهیه این اسكراب كافی است نصف فنجان قهوه را با نصف فنجان نمك با دانه‌های درشت مخلوط كنید و در نهایت یك تا ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه كنید و آن را هم بزنید.  افرادی كه از اسكراب قهوه برای پاكسازی و لایه‌برداری پوست استفاده می‌كنند ناخودآگاه از خواص آنتی‌اكسیدان‌ها و مواد مفید قهوه برای پیشگیری از چین و چروك پوست  و كمرنگ‌تر شدن لك‌های صورت استفاده می‌كنند.

اسكراب نمك دریایی برای بدن

برای تهیه این اسكراب نیاز به پودر سنگ نمك دریایی دارید كه خیلی نرم نشده باشد و در عین حال زبری‌های اولیه خود را از دست داده باشد. برای تهیه این اسكراب می‌توانید از روغن زیتون یا روغن بادام شیرین استفاده كنید و یك تا ۲ قاشق از آن را با نصف لیوان پودر درشت نمك سنگ دریا مخلوط كنید به گونه‌ای كه در عین حال كه پودر نمك در روغن نرم می‌شود، به طور كامل حل نشود.

اسكراب جو و عسل مخصوص پاشنه پا

پوست این ناحیه گاهی به دلیل مراقبت نكردن، نپوشیدن جوراب و استفاده نكردن از روفرشی دچار زبری و پوسته پوسته شدن می‌شود. بهترین اسكراب برای پوست پاشنه پا تركیبی از دانه‌های جو، عسل و ماست است كه می‌تواند به راحتی زبری پوست پا را برطرف كند و در عین حال آبرسانی مناسبی  به پوست این ناحیه انجام دهد. برای تهیه این اسكراب كافی است ۲ قاشق مرباخوری جوی میكس شده را در نصف لیوان ماست بریزید و به آن یك قاشق غذاخوری عسل اضافه كنید و از آن برای لایه‌برداری پاشنه پا و پوست زبر و سیاه رنگی كه در زانو ایجاد می‌شود، استفاده كنید.

اسكراب نشاسته

برای تهیه این اسكراب كافی است یك قاشق مرباخوری نشاسته را با یك تا ۲ قاشق غذاخوری ماست تركیب كنید و از آن برای لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست دست و صورت‌تان استفاده كنید. از این اسكراب طبیعی می‌توانید دو بار در هفته استفاده كنید.اجازه دهید این ماسک  به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست‌تان باقی بماند تا علاوه بر آبرسانی به سلول‌ها و بافت‌های آسیب‌دیده پوست، برایاز بین بردن سلول‌های مرده نیز موثر باشد.

اسکراب ضد قارچ

برای تهیه این اسكراب كافی است ۲ قاشق غذاخوری گردوی چرخ شده را با ۲ قاشق ماست تركیب كنید و آن را روی پوست موضع مورد نظر بمالید. این اسكراب به شما كمك می‌كند تا در كمتر از ۱۵ دقیقه علاوه بر لایه‌برداری از پوست‌تان و آبرسانی مناسب به سطح پوست به از بین بردن باكتری‌ها و قارچ‌های احتمالی كه در آن  موضع وجود دارد، كمك كنید.

اسكراب بادام

برای تهیه این اسكراب كافی است ۱۰ تا ۱۵ عدد بادام را چرخ کرده و آن را با یك قاشق نمك و یك قاشق عسل مخلوط كنید. از این اسكراب می‌توانید هم برای لایه‌برداری از پوست صورت و هم برای لایه‌برداری از پوست دست‌ها استفاده كنید. حتی می‌توانید از اسكراب بادام برای لایه‌برداری و از بین بردن سلول‌های مرده بافت پوست در ناحیه گردن استفاده كنید. دقت داشته باشید كه این اسكراب را بهتر است به صورت دورانی روی پوست‌تان مالش دهید و پس از پایان كار آن را با آب نیمه ولرم بشویید.

اسكراب توت‌فرنگی

برای تهیه این وع از اسکراب میوه مورد نظر را به كمك یك گوشتكوب چوبی بكوبید یا آن را در میكسر به خوبی مخلوط كنید و برای ۵ تا ۱۰ دقیقه متناسب با نوع پوست‌ از این اسكراب استفاده كنید. از آنجا كه هنگام استفاده از این نوع اسكراب از اسیدهای موجود در میوه برای پاكسازی سلول‌های مرده استفاده می‌كنید باید مراقب باشید كه بعد از گذاشتن این اسكراب روی پوست‌ پس از ۵دقیقه اگر احساس سوزش داشتید این اسكراب را از روی پوست‌تان بشویید تا به سلول‌های زنده پوست آسیب نرسد.

اسكراب آلوورا

آلوورا از جمله گیاهانی است كه با تمام پوست‌ها سازگاری دارد و می‌تواند هنگام لایه‌برداری آبرسانی مفیدی را به سطح پوست ارائه دهد. برای تهیه اسكراب آلوورا كافی است ژله آلوورا را با ته فنجان نمك دریایی آسیاب شده مخلوط كنید. به عنوان مثال می‌توانید ۲ قاشق از آلوورا را با یك قاشق نمك دریایی مخلوط كنید و از آن برای لایه‌برداری پوست صورت و بدن‌تان استفاده كنید. تنها باید مراقب باشید هنگام لایه‌برداری از پوست بیش از اندازه دانه‌های نمك دریایی را روی پوست‌تان فشار ندهید.

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “چگونه در خانه اسکراب بسازیم”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دسته بندی