درمان جوش با طب سوزنی

طب سوزنی

طب سوزنی چطور جوش را درمان می کند ؟

برای درمان باید کاری کرد تا بدن وادار شود بافت فیبروز را از بین ببرد و پوست طبیعی (کلاژن ، الاستین و سلولهای اپیتلیال) جای آن را بگیرند.برای این منظور طب سوزنی سه کار اصلی انجام می دهد :

۱- روی ارگانهای بدن کار می شود تا فرایندهای ترمیمی پوست در کل بدن فعال شود. به همین علت هم پوست مرطوب می شود.

۲- روی بافت سطحی اسکار ها کار می شود که شبیه استفاده از انواع لیزر ، کرم های موضعی ، ساب سیژن و پیلینگ است.

۳-ثالثا روی استطاله های عمقی اسکارها نیز کار انجام می شود.

قدرت درمان طب سوزنی چطور است؟

نسبت به افراد مختلف متفاوت است. البته از آنجا که کار ترمیمی است بسیار طول می کشد اما آثار اولیه را بعد از ۱۰ جلسه نشان می دهد. به این ترتیب بیمار و اطرافیانش متوجه تغییرات کاهش عمق و کاهش وسعت ضایعات می شوند و به ادامه این درمان طولانی امیدوار می گردند.

آنچه ما در بیمارانمان دیده ایم ضایعات بین ۳۰ تا ۱۰۰% بهبود یافته اند.

اکنون نیز در کلینیک بیماری که با ۱۳ جلسه ۴۰% بهتر شده ، بیماری که با ۱۱ جلسه ۶۰% بهتر شده ، بیماری که با ۶ جلسه ۳۰% بهتر شده وجود دارند و با خوشحالی درمانشان را ادامه می دهند.

شفاف سازی پوست با طب سوزنی

بسیاری از خانم های محترم با یک مشکل مهم در پوستشان روبرو هستند که باعث افزایش استفاده از محصولات آرایشی و در نتیجه عوارض ناشی از آنها می شود. این مشکل همان کدورت پوست صورت است. البته این مشکل با روشهای پیلینگ و لیزر نیز قابل بهتر شدن است اما باید گفت طب سوزنی بی عارضه هم جایگاه مهم و موثری در در مان کدورت پوست و لکه های پوستی دارد.

کدورت هایی که با طب سوزنی بهتر می شوند:

لکه های وسیع ناشی از حاملگی

کدورت پوست ناشی از خشکی پوست

کدورت ناشی از ضربه ، سوختگی لیزر و اگزمای شدید که مدتها باقی مانده است.

قرمزی پوست صورت در افرادی که پوست حساسی دارند.

کک و مک

طب سوزنی چطور عمل می کند

طب سوزنی روندی را در بدن ایجاد می کند که پوست به طور وسیع شرایط مناسب خود از قبیل خونرسانی بالا ، حاسیت پذیری پایین ، رطوبت بهتر را پیدا کند و به این ترتیت به یک خود ترمیمی دست یابد.

اثر طب سوزنی

کدورت ناشی از حاملگی و خشکی حدود ۹۰% موارد ، قرمزی پوست حدود ۸۰-۷۰% موارد ،کدورت ناشی از اگزما و آسیب حدود ۹۰% موارد و کک و مک تا ۶۰-۵۰% موارد بهتر می شوند. میزان این بهبودی نیز در کک و مک ۶۰% و در سایر موارد نزدیک ۱۰۰% است.البته روند کار کند است و ممکن است ۴ ماه طول بکشد.

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “درمان جوش با طب سوزنی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دسته بندی