چرا ورزش صبحگاهی باعث می‌شود روز بهتری داشته باشید

به فکر ارتقای کیفیت روزمره‌تان هستید؟ یک پیشنهاد عالی برایتان داریم!

آیا برای اینکه روزتان را شروع کنید، زحمت زیادی می‌کشید؟ آیا از آن نوع اشخاصی هستید که نصف روز طول می‌کشد تا بیدار شوند و بتوانند بطور موثری کار کنند؟ اگر اینگونه هستید، مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید چطور می‌توانید روزتان را با یک ورزش صبحگاهی بخوبی شروع کنید!

من عاشق صبح‌ها هستم. هوا تازه است، سکوت حاکم است، و شروع کردن روز با یک ورزش صبحگاهی بسیار الهام بخش خواهد بود. من صبح‌ها با لبخند از تخت بلند می‌شوم، یک فنجان چای می‌خورم و سگ‌هایم را برای پیاده روی بیرون می‌برم، و بعد هم به محل کارم می‌روم. من تمام این کارها را قبل از ساعت ۷ صبح انجام می‌دهم!

برای برخی از مردم، چیزهایی که گفتم مانند شکنجه بنظر می‌رسد، مخصوصا اگر بیرون آمدن از تخت برایشان سخت باشد. نمی‌خواهم به شما بگویم که یکدفعه ساعت ۵ صبح از خواب بیدار شوید، اما به شما پیشنهاد می‌کنم که هر روز چند دقیقه زودتر از روز قبل از خواب بیدار شوید تا زمانیکه بتوانید در شروع روز، یک ورزش صبحگاهی ۳۰ دقیقه‌ای انجام دهید.

من معتقدم اگر بتوانید ورزش صبحگاهی را در بخشی از برنامه‌ی روزانه‌تان جای دهید، تغییراتی در بدنتان می‌بینید و مهمتر از آن، شاید هر روز احساس کنید که مثبت‌تر و موثرتر هستید.

من در نوشته‌ی قبلی به شما گفتم که نظرم در مورد بهترین زمان روز برای ورزش چیست.

من درک می کنم که بهترین زمان برای ورزش یک مسئله‌ی شخصی است، و بهترین زمان برای اینکه از برنامه‌ی ورزشی‌تان حداکثر بهره را ببرید ممکن است زمان دیرتری از روز باشد. با اینحال، بنظر من شروع روز با ورزش صبحگاهی مزایای زیادی دارد.

اجازه دهید که سه نکته‌ی تناسب اندام که از نظر من مهم‌ترند را با شما در میان بگذارم تا شاید شما را متقاعد کنم که صبح‌ها زودتر از تخت بیرون بیایید.

انتخاب‌های غذایی سالم‌تر

وقتی روزتان را با ورزش شروع می‌کنید، احتمال بیشتری دارد که بطور کلی غذاهای سالم‌تری در طول روز انتخاب کنید. صبح، زمانی است که مردم اغلب بدنبال غذاهای شیرین، پر چرب و پر کربوهیدرات هستند، زیرا احساس می‌کنند که این غذاها به آنها کمک می‌کند از خواب بیدار شوند.

وقتی روزتان را با انتخاب‌های ناسالم شروع کنید، قند خونتان در طول روز مرتبا بالا و پایین می‌رود. غذاهای شیرین می‌توانند بسیار اعتیاد آور باشند. هنگامیکه روزتان را با یک دونات شروع کنید، احتمال بیشتری دارد که در طول روز به خوردن غذاهای ناسالم ادامه دهید.

با ورزش، انرژی بیشتری دریافت می‌کنید

افزایش انرژی طبیعی که یک برنامه‌ی ورزشی برای شما فراهم می‌کند، شما را از مصرف بسیاری از کالری‌های ناسالم و غیر ضروری باز می‌دارد. بسیاری از مردمی که با آنها صحبت می‌کنم می‌گویند که بعد از تمرین، بطور آگاهانه غذاهای سالم را انتخاب می‌کنند.

یک ورزش صبحگاهی که ضربان قلب و جریان خونتان را افزایش دهد، می‌تواند باعث شود احساس کنید که هوشیارتر و مثبت‌تر هستید.

بر ترافیک غلبه کنید

اگر شما باید در ساعت شلوغی ترافیک به محل کارتان بروید، به یک باشگاه ورزشی در نزدیکی محل کارتان بپیوندید. این کار به شما کمک می‌کند که در صبح، بهتر از زمانتان استفاده کنید.

بیرون آمدن از خانه و ورزش در نزدیکی محل کار بجای ماندن در پشت ترافیک، به شما کمک می‌کند که وضعیت بدنی‌تان را بهتر کنید و بخاطر مزایای ذهنی و رهایی از استرسی که بخاطر کاهش زمان ماندن در ترافیک تجربه می‌کنید، می‌تواند خلق و خوی شما را هم بهتر از قبل کند.

اگر نمی توانید به یک باشگاه بروید، زودتر به سمت محل کارتان حرکت کنید و کمی در اطراف آنجا پیاده روی کنید.

می دانم که در طول ماه‌های تابستان، هماهنگی با یک برنامه‌ی ورزشی بسیار آسانتر است، چرا که هوای بیرون روشن و زیبا است. و قبول دارم که در طول ماه‌های سرد، وسوسه‌ی بیشتر ماندن در تخت، بسیار بیشتر است، حتی برای کسی مثل من که عاشق ورزش صبحگاهی است.

به این دلیل است که من سعی می‌کنم شما را متقاعد کنم که از همین حالا یک برنامه‌ی صبحگاهی سالم را آغاز کنید. اگر بتوانید در چند هفته‌ی آینده، ورزش صبحگاهی را برای خودتان به یک عادت تبدیل کنید، با فرا رسیدن زمستان، دوست نخواهید داشت که ورزش را ترک کنید.

اگر می خواهید میزان تناسب اندام و ترکیب بدنی تان را بهبود ببخشید و در کل احساس خوبی داشته باشید، باید تلاش کنید که یک روال سالم و فعال برای سبک زندگیتان ایجاد کنید. می توانید این کار را با ایجاد تغییرات سالم کوچکی در رژیم غذایی و میزان فعالیتتان انجام دهید.

وقتی یک عادت روزانه‌ی خوب را ایجاد کنید، شانس بیشتری دارید که به نتایج پایداری دست پیدا کنید. اگر عادت کنید که وقتی از خواب بیدار می‌شوید ورزش کنید، مجبور نیستید که در تمام طول روز به دنبال بهانه‌ای برای ورزش نکردن باشید!

من معتقدم که اگر یکبار ورزش صبحگاهی را امتحان کنید، دیگر نمی‌توانید از آن دست بکشید. زیرا شروع روز با ورزش، باعث می‌شود که احساس خوبی داشته باشید و کمک می‌کند که برای موفقیت در بقیه‌ی روزتان برنامه‌ریزی داشته باشید.

به من کمک کنید که خوانندگانی را که صبح‌ها دیر از خواب بلند می‌شوند به سحرخیزی و ورزش کردن متقاعد کنم. می‌توانید با در میان گذاشتن دلیلتان برای علاقه به ورزش صبحگاهی در بخش نظرات به من کمک کنید.

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “چرا ورزش صبحگاهی باعث می‌شود روز بهتری داشته باشید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دسته بندی