میکرودرم ابریژن با لیزرتراپی (میکرولیزر)

میکرودرم ابریژن اولین بار در سال ۱۹۸۵ در کشور ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت. سپس در اکثر کشورهای اروپایی به عنوان روش بدون عارضه جوان سازی استفاده شد. این روش سپس در کشورهای امریکایی نیز مورد استفاده قرار گرفت.

در این روش با استفاده از دستگاهی خاص نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده ای با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و ایجاد تراش بسیار سطحی در لایه های فوقانی شاخی پوست می نماید. ضمنا یک مکش نیز روی پوست انجام می شود که باعث جمع شدن کریستال ها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جریان خون به منطقه و فعال شدن سلول های فیبروبلاست و نتیجتا ترمیم و طراوت پوست می گردد. البته در صورتی که در همراهی با این روش از لیزر نیز استفاده گردد موفقیت درمانی بسیار بالاتر خواهد بود.

Microderm1

این روش بدون درد می باشد ونیازی به استفاده از بیهوشی یا بیحس کننده های موضعی نیست و ظرف ۱۵ تا ۳۰ دقیقه انجام میشود. مهمترین مزیت میکرودرم ابریژن این است که این روش کاملا بدون عارضه می باشد.

میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است. در پوست های با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز می توان از این روش درمانی استفاده کرد. حتی قبل از میهمانی ها می توانید با یک میکرودرم ملایم صاحب پوستی روشن و کشیده شوید و بلافاصله در مجالس شرکت کنید.

microdermabrasion-2

 

 

• رفع جای جوش

• جوان سازی پوست

• لک های پیری

• لک های حاملگی

• درمان جوشگاه های(اسکار) آکنه و آبله مرغان

• کوچک کردن منافذ پوست

• تمیز کردن پوست و از بین بردن کومدون های سر سیاه

• درمان ترک های پوستی

• چروک گردن

رفع جای جوشجوان سازی پوستلک های پیریلک های حاملگیدرمان جوشگاه های(اسکار) آکنه و آبله مرغانکوچک کردن منافذ پوستتمیز کردن پوست و از بین بردن کومدون های سر سیاهدرمان ترک های پوستیچروک گردنفرورفتگی های ناشی از جوش های قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم قابل رفع است. البته فرورفتگی های خیلی سطحی با این روش به تنهایی از بین خواهند رفت ولی در همراهی با لیزرهای فراکشنال موفقیت درمانی به مراتب بیشتر خواهد بود از این روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق پوست می توان استفاده کرد.چندین جلسه درمان در این مورد بکار می رود. فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می توان تغییر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد . چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمی شوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود. چون در این روش سایش پوست سطحی است جوشگاه و تغییر رنگ پوست دیده نمی شود. به همراه این روش از لیزرهای جوان سازی بدون زخم می توان استفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر می کند . این لک ها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده می شود .این لک ها با میکرودرم ابریژن قابل درمان می باشد. البته موفقیت درمانی با این روش به تنهایی خیلی بالا نیست و در اکثر موارد باید با لیزر های گوناگون همراه گردد. مهم ترین اثر میکرودرم ابریژن کم رنگ یا محو کردن لک های حاملگی است مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود.بررسی های اخیری که روی میکرودرم ابریژن انجام شده نشان دهنده افزایش ۲۰ برابری نفوذ ویتامین سی پس از یک جلسه درمان می باشد.این اثر میکرودم در لک هایی که قبلا با درمان های ضد لک بهبود نیافته اند مشهود تر است. جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا” بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد .در ترمیم جوشگاه های سوختگی نیز از این روش می توان استفاده کرد. باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانم ها و آقایان می باشد.یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریژن است.بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر می شود. البته استفاده از لیزر های فراکشنال موفقیت درمانی به مراتب بیشتر خواهد بود برای از بین بردن جوش های سر سیاه که بسیار شایع می باشد نیز می توان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد. کاهش جوش های سرسیاه پوست به کم شدن ضایعات جوش های غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد . در درمان ترک های پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیر می توان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمی دهد. در درمان چروک های ناحیه گردن و ضایعات این ناحیه نیز از روش میکرودرم ابریژن می توان سود جست .

در تصاویر زیر نمونه هایی از اقدامات درمانی با روش میکرودرم ابریژن و لیزر قابل مشاهده است.

 

Micro-laser-Neck

Micro-laser-pore

 

 

 

 

Micro-laser-Large-Pores

Micro-laser-freckle

Micro-laser-black-comedon-1

 

Micro-laser-Acne

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “میکرودرم ابریژن با لیزرتراپی (میکرولیزر)”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =

دسته بندی