طب فشاری چیست؟

طب فشاری
طب فشاری

طب فشاری چين(Acupressure) و زيبایی:

در اين روش برای تحريک نقاط طب سوزني به جای استفاده از سوزن مي توان از ماساژ یا فشار نقاط استفاده نمود و يا در مسير کانالهای انرژی ماساژ یا فشار داد. اين ماساژ معمولا با استفاده از انگشتان دست و گاه با وسايل مخصوص انجام میپذیرد و می تواند اثرات درمانی مشابه طب سوزني را داشته باشدف خوبی این طب این است که نیاز به یک شخص متخصص ندارد وافراد با یادگیری دقیق نقاط و تکنیک های مرتبط به نحوه ی ماساژ میتوانند در منزل، خود به درمان برخی بیماری ها بپردازند.

در طب چيني که نگاهي کلی نگر دارد، زيبايي حقيقي نتيجه تنظيم سيستمهای دروني و افزايش سلامت کلي ذهن و بدن می باشد و به صورت خاص نيز زيبايي پوست ناشي از افزايش سلامت عمومي و تنظيم کلي بدن خواهد بود.طب چيني زيبايي را امری از درون به بيرون مي داند و به عبارتي به جاي سعي در از بين بردن موضعي مشکلات پوستي يا پنهان کردن اين مشکلات، سعي در درمان ريشه ای آنها به صورت کاملا طبيعي دارد.
از قديم الايام این طب در مسائلي مانند درمان چاقي ها و کاهش سايز کاربرد داشته است.
تحريک نقاط طب سوزني بوسيله ماساژ نقاط با استفاده از انگشتان دست هم امکان پذير مي باشد. ماساژ صحيح اين نقاط، مطابق با پروتکلهاي مخصوص ماساژ صورت و بر اساس اصول طب فشاری، مي تواند اثرات مشابه طب سوزني در جوانسازي صورت داشته باشد.
معمولا تکنيکهاي ماساژ صورت بر پايه طب فشاري به گونه اي تنظيم مي شوند که علاوه بر تحريک نقاط خاص طب سوزني با کمک به درناژ لنفاوي به سم زدايي بدن و صورت کمک کنند و سبب کاهش لکهاي صورت و سياهي دور چشم شوند، همچنين با تحريک نقاط خاص بر روي عضلات صورت سبب افزايش توان عضلاني و در نتيجه بهبود افتادگيهاي پوست و عضلات و کاهش چينهاي صورت گردد. حتي اشخاص عادي نيز مي توانند با يادگيري محل دقيق نقاط طب فشاري در سر و صورت و ماساژ اين نقاط مطابق با پروتکلهاي تعريف شده، علاوه بر افزايش سلامت عمومي، کاهش استرس و رفع خستگي به زيبايي پوست صورت خود يا ديگران نيزکمک کنند.

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “طب فشاری چیست؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفت =

دسته بندی