درمان خانگی سیاهی دور چشم

۱- آب

مهترین راز درمان سیاهی و گودی دور چشم، آب است read this article. بنابراین، به میزان کافی آب بنوشید. آب سرد یخچال، یک راه بسیار مفید برای شادابی پوست دور چشممی باشد. ۲ عدد پد پنبه ای را در آب سرد خیس کنید و آنها را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه روی چشمان خود قرار دهید.


۲- سیب زمینی

سیب زمینی به شکل باور نکردنی می تواند سیاهی دور چشمرا از بین ببرد. برش های سیب زمینیرا قبل از خواب روی چشم خود بگذارید. سیب زمینی غنی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی شگفت آوری است که قادر است خستگی، چین و چروک، قرمزی چشم ناشی از خستگی کار با کامپیوتر  و سیاهی دور چشمرا بهبود بخشد.این سبزی عالی برای هر نوع پوستی مفید است.

هم اکنون در بسیاری از داروهای مخصوص سیاهی و چین و چروک چشم، سیب زمینیرا به کار می برند. زمانی که از کامپیوتر به مدت طولانی استفاده می کنید ممکن است چشمان شما خسته و قرمز شده و حتی آب بیاید.بهتیرن روش درمانی برای رفع خستگی و قرمزی چشمگذاشتن برش های سیب زمینی بر روی چشم است.

به منظور استفاده از ماسک سیب زمینی، ابتدا پوست خود را بخوبی بشویید و سپس برش های سیب زمینی را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

چنانچه این ماسک را صبح و شب تکرار نمایید، به سرعت و در عرض یک هفته سیاهی دور چشم از بین رفته و دیگر اثری از گودی های سیاه دور چشم نخواهد بود.


۳- گلاب

گلاب نیز در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی به کار می رود زیراآنتی اکسیدانعالی است و حاوی ویتامین های A و  C بوده و برای پوست بسیار مفید است.

گلاب باعث رفع خستگی پوست،درخشان و با طراوت شدن آن و بهبود هرگونه التهابی می گردد. از طرف دیگر،گلاب برای درمان تحریکات پوستی،قرمزی و التهاب چشمنیز بسیار مؤثر و مفید می باشد.

برایبا طراوت ساختن چشم و از بین بردن سیاهی دور چشم مقداری پنبه را باگلاب مرطوب ساخته و سپس آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه رویپوستخود قرار دهید.


۴- عصاره خیار

برای تهیه عصاره خیار، فقط کافیست که خیار را رنده کنید تا آب و عصاره آن را به دست آورید.

عصاره خیار برایپوستصورت مخصوصا برایپوست دور چشمبسیار مفید است. عصاره خیار باعث طراوت، شادابی و آرامش پوست می گردد.

با عصاره خیاراسترس از شما دور شده و آرامش به پوستشما باز می گردد. مقداری پنبه را در عصاره خیار قرار داده و آن را به مدت ۱۵ دقیقه رویپوستخود بگذارید.


۵- بابونه

بابونه دارای مزایای متعدد بسیاری برایپوستاست زیرا استرس را تسکین داده و به شما آرامش می بخشد. برای از بین بردن گودی های سیاه دور چشم قبل از خواب چایبابونه بنوشید. این کار موجب می شود سیاهی هایی که به خاطراسترس و تنش زیاد ایجاد شده اند با از بین رفتن استرس بهبود یابند.

روش دیگر این است که یک عدد چای کیسه ای بابونه استفاده نشده را در آب معدنی بگذارید و سپس به کمک پنبه، آن را رویپوست دور چشمخود قرار دهید. اجازه دهیدبابونه به مدت ۱۰ دقیقه روی پوستتان بماند.


۶- میوه و سبزیجات

از انواع میوه ها و سبزیجات به میزان کافی مصرف نمایید. سعی کنید آخر شب کمتر کتاب بخوانید و بیش از حد پشت کامپیوتر ننشینید.


۷-تاثیر چای كیسه‌ای را دست‌كم نگیرید

یكی از روش‌های خانگی برای بهبود كبودی و سیاهی دور چشم، استفاده از چای كیسه‌ای مرطوب و سرد شده است. پس از استفاده از چای كیسه‌ای به محض آن‌كه كیسه چای حرارت خود را از دست داد، آن را روی چشم‌تان بگذارید. بهتر است از ۲چای كیسه‌ای به‌طور همزمان استفاده كنید و اجازه دهید تا به‌مدت ۲۰دقیقه روی چشم‌ها و ناحیه زیر چشم باقی بماند. برگ چای به‌دلیل داشتن ماده‌ای به نام «تانین» موجب بهبود سیاهی و تیرگی دور چشم شده و همین‌طور از بروز پف و تورم در این ناحیه نیز پیشگیری می‌كند. می‌توانید چای كیسه‌ای را در یخچال بگذارید و حداكثر ظرف مدت ۲۴ ساعت آن را مصرف كنید.


 

۸-بادام و لیموترش كمك می‌كنند

یكی از بهترین روش‌ها برای از بین‌بردن تیرگی دور چشم، بهبود جریان گردش خون در این ناحیه است. برای این منظور كافی است ناحیه اطراف چشم و عضلات آن را با كمك روغن بادام تلخ كه با اندكی آب لیموترش تازه تركیب شده، خوب ماساژ دهید. ماساژ این ناحیه هر شب پیش از خواب با كمك این روغن علاوه بر آن‌كه به بهبود گردش خون در عضلات اطراف چشم كمك می‌كند موجب بهبود تیرگی‌ها و سیاهی اطراف چشم شده و آن را تعدیل می‌كند.


 

۹-نعنا هم می‌تواند مفید باشد

استفاده از كمپرس عصاره برگ‌های نعنا تاثیر زیادی در بهبود تیرگی اطراف چشم دارد. به اعتقاد بسیاری از درمانگران شیوه‌های طبیعی درمانی تهیه عصاره برگ‌های نعنا كه از جوشاندن برگ‌های این گیاه دارویی به‌دست می‌آید موجب بهبود این تیرگی می‌شود. بهترین روش برای تهیه این عصاره آن است كه ۲ تا ۳ قاشق از برگ‌های نعنا را درون ۲‌لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت كم قرار دهید تا بجوشد. سپس عصاره به‌دست آمده را صاف كرده و اجازه دهید سرد شود. در این مرحله دستمالی تمیز و نخی را به عصاره نعنا آغشته كرده و آن را روی چشم‌ها بیندازید و درصورتی كه امكان آن را دارید، بگذارید تمام شب روی صورت‌تان باقی بماند.


 

۱۰-موز و انار بخورید

برای از بین بردن تیرگی و سیاهی اطراف چشم علاوه بر رعایت نسخه‌های خانگی ذكر شده باید به توصیه‌های زیر نیز توجه كنید.

در طول شبانه روز ۸ ساعت را به خواب شبانه و استراحت اختصاص دهید. بی‌خوابی یكی از عوامل مهم در بروز تیرگی اطراف چشم است.

مصرف سبزی‌ها به‌ویژه سبزی‌های سبز رنگ مثل اسفناج، جعفری و كاهو را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

نوشیدن آب در طول روز را فراموش نكنید. دریافت میزان كافی آب علاوه بر حفظ رطوبت بدن به تسكین تیرگی دور چشم كمك می‌كند. 

میوه‌هایی مانند انار و موز از جمله بهترین خوراكی‌ها برای بهبود كبودی دور چشم محسوب می‌شوند.

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “درمان خانگی سیاهی دور چشم”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =

دسته بندی