ماساژ مو و توقف ریزش مو!!!!

ماساژ مو
ماساژ مو

ریزش مو در زنان و مردان دلایل مختلفی دارد.  از میان شایع‌ترین دلایل بروز ریزش مو در زنان و مردان می‌توان به استرس، فشارهای عصبی، بیماری‌های پوستی، رژیم نامناسب غذایی، استفاده از مواد ‌مخدر و سیگار اشاره کرد. به اعتقاد درمانگران مکاتب درمانی طبیعی، استفاده از ماساژ در درمان ریزش مو در صورتی که یکی از دلایل ذکر شده عامل آن باشد می‌تواند، روند درمان ریزش مو را سرعت بخشد. درمانگر با افزایش جریان گردش خون در ناحیه سر و از بین‌بردن تنش‌های عصبی در اعصاب این ناحیه به درمان ریزش مو کمک می‌کند.

گام اول : ماساژ مو با روغن رزماری

برای ارائه ماساژ ضد‌ریزش مو می‌توانید از 2 روش استفاده کنید. درروش اول می‌توانید تکنیک‌ها و ماساژهای ارائه شده را بدون روغن و با کمک سرانگشتان دست به آرامی روی نقاط مشخص شده ارائه کنید و در روش دوم می‌توانید این تکنیک‌ها را با کمک عصاره یا اسانس رزماری- یکی از گیاهانی که موجب تقویت ریشه و ساقه مو و افزایش رشد مو می‌شود- انجام دهید. طی مراحل ارائه ماساژ مراقب باشید که فشار سرانگشتان دست‌تان به حدی باشد که موجب کنده‌شدن ریشه مو و جدا شدن تار مو از سر نشود.

گام دوم : ماساژ محل رویش مو

در مرکز سر نقاطی وجود دارد که از دیدگاه مکاتب درمانی طب‌های شرقی بخش بزرگی از انرژی رویش موها در این نقطه تامین می‌شود. درمانگران برای پیشگیری از ریزش مو و افزایش توان و انرژی ریشه‌های مو در پوست سر، این ناحیه را ماساژمی‌دهند. برای ارائه ماساژ به این نقاط کافی است در مرکز سر، خطی را متصور شوید که بلندترین نقطه گوش چپ را به بلندترین نقطه گوش راست متصل می‌کند و در مسیر این خط با کمک انگشت شست که با روغن رزماری آغشته است، به آرامی نقاط روی این خط را دایره وار ماساژ دهید. دقت کنید، برای ماساژ دادن موها باید از انتهای بند اول و دوم انگشتان دست برایماساژ استفاده کنید.

گام سوم : افزایش مقاومت ریشه مو 

در این مرحله برای افزایش مقاومت ریشه مو و تحریک آن‌ها برای رشد بیشتر و بهتر کافی است با کمک انگشت شست و حرکت‌های دایره وار 2 نقطه‌از سر که در بالای گوش قرار دارد را ماساژ دهید. برای پیدا‌کردن این 2 نقطه کافی است 4 انگشت نیمه باز را از بالای گوش روی سر گذاشته و نقطه‌ای را که انگشت کوچک روی آن قرار می‌گیرد با کمک انگشت شست و با حرکت‌های دایره وار آهسته و آرام با عصاره رزماری ماساژ دهید.

گام چهارم : تقویت اعصاب سر در 3 دقیقه

ایجاد آرامش و تخلیه فشار و استرس از اعصاب سر یکی دیگر از روش‌هایی است که به بهبود رویش موها و عملکرد پیازهای مو کمک می‌کند. این روش در شرایطی که دلیل ریزش موها عصبی و ناشی از فشارهای روحی است بسیار موثر است. در این حالت کافی است با کمک نرمی انگشتان شست آخرین محل رویش موها در ناحیه پشت سر را ماساژ داده و این کار را به‌مدت 2 تا 3 دقیقه تکرار کنید.

گام پنجم : این نقطه را 3 دقیقه ماساژ دهید

به روی شکم روی تشک ماساژ دراز بکشید. در این مرحله با مشخص کردن نقطه‌ای که بین استخوان 2 کتف و روی مهره سوم ستون فقرات قرار دارد به ارائه ماساژ بپردازید. برای این منظور کافی است هر 2 انگشت شست را به‌صورت همزمان روی نقاط گفته شده قرار دهید و با میزان فشار متعادل که موجب آزار بیمار نشود این نقطه را به آرامی ماساژ دهید و به مرور در طول جریان ماساژ فشارها را عمیق‌تر کنید تا جایی که بیمار احساس رضایت داشته باشد. این ماساژ را به‌مدت 33 دقیقه روی بیمار تکرار کنید.

گام ششم : تنظیم ترشح هورمون‌ها 

به پشت روی تشک ماساژ دراز بکشید. در این مرحله به اندازه 4 انگشت بسته از زیر ناف بیمار، نقطه‌ای وجود دارد که به تنظیم هورمون‌ها و ترشحات درونی بیمار مرتبط است. این نقطه را به‌مدت یک تا 3 دقیقه با کمک انگشتان هر 2 دست خیلی آرام و آهسته ماساژ دهید. کافی است سرانگشتان دست راست را روی این نقطه قرار داده و با قرار دادن سرانگشتان دست چپ به روی آن این نقطه را به آرامی ماساژ دهید.

برچسب

مطالب مرتبط

24 دیدگاه در خصوص “ماساژ مو و توقف ریزش مو!!!!”

 1. Cheapest Viagra Prices Licensed Pharmacies

 2. Unlalty گفت:

  https://buystromectolon.com/ – buy stromectol 6 mg online

 3. Stromectol گفت:

  Amoxicillin Online No Prescription

 4. juisism گفت:

  https://buyplaquenilcv.com/ – hydroxychloroquine 200 mg

 5. Albert Eve گفت:

  50 Ways To Advertise Your Business For Free On The Internet : https://goolnk.com/1Nm9d7

 6. AAgjmxd گفت:

  Один из самых страшных моментов четвертой серии сериала. . Новые сериалы онлайн бесплатно в хорошем качестве.

 7. Prescriptions Medications Online

 8. AAjleuz گفت:

  Вперёд 2021: смотреть мультфильм онлайн Вперёд смотреть онлайн мультфильм 2021

 9. AAhxfwe گفت:

  Основание Осман 68 серия онлайн Турецкий сериал Основание Осман 68 серия на русском языке DiziMania

 10. AAuqxuy گفت:

  Основание Осман 69 серия все серии Основание Осман 69 серия на русском языке TurkishDrama

 11. AAibowm گفت:

  Бджілка Майя 3. Місія Золоте яйце в hd 1080 якості Бджілка Майя 3. Місія Золоте яйце в хорошій якості hd 1080

 12. AAfzrkf گفت:

  Бджілка Майя 3. Місія Золоте яйце мультфільм 2021 з гарною якістю HD 720, 1080 Бджілка Майя 3. Місія Золоте яйце мультфільм хорошої якості повний мультфільм

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =

دسته بندی