ترفند جدید پرپشت کردن مژه با ریمل

ترفند جدید پرپشت کردن مژه با ریمل

ترفند جدید پرپشت کردن مژه با ریمل -آکاترفند جدید پرپشت کردن مژه با ریمل -آکا

چگونه ریمل بزنیم تا مژه های مان پرپشت تر شود؟

یک ریمل خوب تاثیر زیادی در زیبا و درخشان شدن چشم ها دارد و مسلما انتخاب یک ریمل خوب و یاد گرفتن روش صحیح استفاده از آن، می تواند این زیبایی را بیشتر کند.
یکی از مهم ترین وسیله آرایشی خانم ها ریمل است. به خصوص خانم هایی که برای شان آرایش چشم، اهمیت بسیاری دارد یا این که در خرید هرگونه ماده آرایشی مربوط به چشم وسواس دارند. ریمل های مختلف و بسیاری وجود دارد اما کمتر کسی است که از تکنیک های انتخاب ریمل و استفاده از آن آگاه باشد، افراد کمی هستند که بدانند انتخاب ریمل بستگی به نوع چشم و مژه ها دارد و باید هنگام خرید تمام این موارد را در نظر داشت.

قبل از ریمل مژه ها را فرکنید

مسلما وقتی مژه ها فر باشند با ریمل، زیبایی آن ها دوچندان می شود اما هنگام فرکردن باید چند نکته خاص را در نظر گرفت. اول این که باید قبل از ریمل از فر مژه استفاده کرد، نباید هنگام استفاده از فرمژه هیچ گونه ماده خاصی روی مژه ها باشد چون در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن و شکسته شدن مژه ها وجود دارد. نکته دوم این که باید فرمژه آنقدر پهن باشد که تمام مژه ها یکدست فر شوند و پد پلاستیکی آن کاملا در جای خود قرار گرفته باشد.

تکنیک های صحیح ریمل زدن را یاد بگیرید

_ قبل از این که برس را به مژه های تان بزنید،  مقدار اضافی ریمل روی برس را پاک کنید.

_ هنگام ریمل زدن باید برسش را به طور افقی بگیرید و بعد از ریشه به سمت نوک مژه ها ریمل بزنید، برس را کمی برچرخانید تا مژه ها از هم جدا شود، حواس تان باشد که خیلی مژ ه ها را از ریمل پرنکنید.

_ وقتی می خواهید مژه های پلک بالا را ریمل بزنید باید برس را بالای مژه ها بگیرید چون وقتی به مژه ها از بالا ریل بزنید،  وزن مژه ها به سمت پایین می افتد و حالت بهتری می گیرند، اگر می خواهید مژه های پلک پایین را هم ریمل بزنید، بهتر است نسبت به پلک بالا ریمل کمتری استفاده کنید.

_ اگر می خواهید مژه ها به خاطر ریمل زیاد به هم نچسبند، بعد از هر دوری که ریمل می زنید صبر کنید تا خشک شود و بعد دوباره روی آن دور دوم را شروع کنید، معمولا یک تا 2 دور ریمل کافی است ولی اگر می خواهید ریمل پرتری داشته باشید، 2 تا 3 دور بزنید.

مژه ها را نکشید

هیچ گاه با دست ریمل روی مژه ها نکنید یا برای پاک کردن به مژه ها فشار نیارید و آن ها را نکشید چون این کار می تواند منجر به التهاب ناحیه پلک ها شود و حتی ممکن است باعث ریزش مژه ها هم شود. برای پاک کردن ریمل ها پنبه ای را آغشته شیرپاک کن کنید و بعد پنبه را روی مژ ها فشار دهید ریمل ها درون ماده پاک کننده حل شوند و در نتیجه به راحتی پاک شوند.

ریمل چه رنگی بخرید؟

ریمل هایی که به راستی رنگی مشکی دارند، برای همه مناسب هستند. مهم است که رنگ ریمل واقعا سیاه باشد،  برای تشخیص این موضوع با برس مقداری از آن را روی دستمال کاغذی یا کاغذ سفید بکشید. اگر احساس کردید که بیشتر خاکستری است تا مشکی از خرید آن منصرف شوید اما اگر موهایی روشن یا قرمز دارید، می توانید از ریمل قهوه ای هم استفاده کنید چون ریمل قهو ه ای حالتی طبیعی تر به چهره شما می دهد. حواس تان باشد که رنگ های فانتزی مثل آبی، قرمز، سبز و… تنها مناسب خانم های خیلی جوان است.

فقط ریمل خودتان را استفاده کنید

به هیچ وجه از ریمل فرد دیگری استفاده نکنید و ریمل خود را نیز به کسی قرض ندهید. ریمل محیط مناسبی برای رشد باکتری هایی است که می توانند عفونت های چشمی ایجاد کنند. حتی ممکن است چشمان دوست شما باکتری هایی داشته باشد که برای او ضرر ندارد ولی برای چشمان شما مشکل ایجاد کند. پیشنهاد می کنیم هر 3 ماه یک بار ریمل تان را تعویض کنید.

با مژه های کوتاه چه باید کرد

باید ریملی انتخاب کنید که رنگ تیره ای داشته باشد و بلند کننده مژه باشد. یک بار ریمل بزنید، صبر کنید تا ریمل خشک شود سپس یک لایه دیگر روی آن بزنید. اگر هم مژ ه های تان هم کوتاه است هم نازک، به دنبال ریمل بلند کننده و حجم دهنده باشید. ابتدا یک لایه ریمل بزنید، اجازه دهید خشک شود و دوباره سر مژه ها و مژه های انتهای چشم را دوباره ریمل بزنید.

مژه های بلند تنها به دنبال حجم دهنده باشند

آن هایی که مژه های بلند دارند، نیازی به استفاده از ریمل های بلند کننده ندارند، برعکس باید ریملی انتخاب کنند که حجم دهنده باشد. این دسته از خانم ها هم باید صبر کنند لایه اولی ریمل خشک شده و سپس مژه ها را از ریشه ریمل بزنند تا پرتر به نظر برسد.

 

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “ترفند جدید پرپشت کردن مژه با ریمل”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =

دسته بندی