فر کردن مو با روش های مختلف

فر کردن مو با روش های مختلف

خیلی از خانم ها دوست دارند که هر چند وقت یک بار در ظاهر خود تنوعی به وجود بیاورند، یکی از مهم ترین ابزارهای این تنوع موها هستند که تنها با تغییر رنگ یا حتی حالت آنها چهره بطورکامل تغییر می کند، فر کردن که این روزها خیلی رواج پیدا کرده است. مهم ترین قدم قبل از فر کردن مو ها این است که بدانید دقیقا می خواهید چه کار کنید؛ با چه موادی، با چه تکنیکی و پیش کدام متخصص. بین مواد ی که برای زیبا تر شدن مو استفاده می شود فر جزء قوی ترین مواد است بنابراین مو پس از مصرف مواد فربیشتر نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد بنابراین اگر اهل رسیدگی به موهایتان نیستید در مورد این موضوع جدی تر فکر کنید. در غیر این صورت بعد از مدتی نخواهید دانست با موهای وزشده تان چه کنید. قدم مهم بعدی پیدا کردن آرایشگر متخصصی است که موهایتان را نسوزاند. البته راه های خانگی زیادی هم وجود دارد که آسیب کمتری به موها وارد می کنند. .

اگر از مدل موهای تان خسته شده باشید، شاید به فکر فر کردن آن ها بیفتید. در این صورت اگر می خواهید موهای تان آسیب ببینند، حتما فر شیمیایی را انتخاب می ‌کنید، ولی اگر نمی ‌خواهید موهای تان آسیب زیادی ببینند، توصیه ما این است که سراغ بیگودی و یا فر داغ بروید.

 اگر برای فر کردن شش ماهه موهای تان به آرایشگاه بروید، باید منتظر یک جنگ شیمیایی تمام عیار بین موهای تان با مواد شیمیایی باشید.
 برای فر کردن موها در آرایشگاه از ماده شیمیایی به نام “پرمننت” استفاده می ‌شود. با این ماده، ابتدا پل‌ های گوگردی موجود در ساختمان مو طوری شکسته می ‌شوند که موی پیچیده شده در بیگودی، شکل فر مورد نظر را بپذیرد.
 در مرحله دوم، پیوندهای گوگردی در حالت جدید قرار می ‌گیرند که بعد با استفاده از یک محلول خنثی ‌کننده، فر مو «سفت و ثابت» می ‌گردد.
 ابتدا موها شسته شده و در بیگودی مخصوص پیچیده می ‌شود. قطر لوله بیگودی، طرز قرار گرفتن و تعداد آن ها در سر، تراکم فر و مدل نهایی مو را مشخص می ‌کند. وقتی همه بیگودی‌ ها سرجای خود قرار گرفتند، هر بیگودی با محلول فر آغشته می‌ گردد. به دلیل اینکه محلول فر پوست را تحریک می ‌کند، باید دقت کنید که با پوست ناحیه مجاور تماس پیدا نکند.
 محلول فر معمولا 10 تا 20 دقیقه روی مو باقی می ‌ماند. این مدت زمان با در نظر گرفتن شرایط مو، قدرت محلول فر، درجه حرارت محیط و تعداد بیگودی ‌های فر به‌ طور دقیق تعیین می ‌گردد.
 پس از آن که موی پیچیده شده به‌ طور کامل آب‌ کشی شد، هر بیگودی را با محلول خنثی ‌کننده آغشته می ‌کنند. پس از چند دقیقه موها با آب، آب‌ کشی شده و بیگودی ها برداشته می ‌شوند.
  از بیگودی های دیروز تا بابلیس‌های امروز
 امروزه بیگودی ‌های الکتریکی، رایج‌ ترین وسیله فر هستند. اکثر مردم از روش سنتی “شستن و مدل دادن و خشک کردن” راضی نیستند. به جای آن موهای شان را خشک می‌ کنند و سپس برای فر کردن از بیگودی ‌های الکتریکی یا فر داغ استفاده می‌ کنند. بیگودی‌ های الکتریکی معمولا لوله‌های سفت پلاستیکی در چند اندازه مختلف هستند و در جعبه‌های 20 تا 24تایی قرار دارند. لوله‌ های بیگودی، سطح دندانه‌ دار یا صاف دارند. لوله‌ های صاف برای موها بهترند، زیرا موقع برداشتن از روی موها، کمتر گره می خورند.
 دستگاه بیگودی الکتریکی دارای کلید قطع و وصل است. هنگامی که تا درجه مشخصی گرم شد، به‌ طور اتوماتیک قطع می ‌گردد. بعضی مدل ‌ها یک فیوز اطمینان حرارتی نیز دارند که از گرم شدن خیلی زیاد بیگودی که باعث سوختن یا آسیب‌ دیدن مو می ‌گردد، جلوگیری می‌ کند.
 برخی لوله‌ های بیگودی الکتریکی دارای محفظه پلاستیکی مخصوص آب هستند. وقتی رول گرم شد، آب بخار می ‌شود و با فشار در لوله‌ ها نفوذ می ‌کند. بخار، اندکی رطوبت به مو اضافه می ‌کند که با گردش خود، به مدل دادن موقتی مو کمک می ‌کند.
 بابلیس، جدیدترین نوع بیگودی ‌های الکتریکی است و میله پلاستیکی بلند و قابل انعطافی است که مو را دور آن می ‌پیچند. بابلیس‌ بیشتر از رول معمولی به موها حالت فر و استحکام می‌ دهد.
 فر داغ الکتریکی
فر گرم الکتریکی امروزه بعد از سشوار، رایج ‌ترین وسیله فر کردن مو است. زندگی مدرن که شستشوی مکرر مو را ضروری نموده، فرصتی برای مراجعه هفتگی به سالن‌ های آرایشی نمی ‌گذارد. به همین دلیل این فرها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. گرمای ناشی از فر داغ، برخی از پیوندهای هیدروژن ضعیف مو را تجزیه نموده و حالت موجی موقتی به آن می ‌دهد. اکثر فرهای داغ، درجه بالا و متوسط دارند. درجه پایین ‌تر، مو و پوست سر را کمتر می ‌سوزاند، ولی فر سفتی ایجاد نمی‌ کند. بیگودی‌ های فر داغ از بیگودی ‌های الکتریکی گرم‌ تر هستند و در صورت بی‌ توجهی ممکن است به پوست سر آسیب بزنند.
 موقع استفاده از فر داغ الکتریکی، معمولا جای نگرانی برای آسیب مو وجود ندارد، زیرا اکثرا مجهز به درجه کنترل گرما هستند و به محض رسیدن گرما به درجه‌ای که به مو آسیب برساند (حدود 100 درجه سانتی‌ گراد) دستگاه خاموش می ‌گردد. بیگودی‌ های فر داغ با سطح صاف یا سطح دندانه‌ دار موجودند. با نوع دندانه ‌دار ممکن است مو گره‌ بخورد و آسیب ببیند. اکثر بیگودی ‌های فر داغ به صورت دو یا چند حلقه ‌ای و در دو اندازه کوچک و بزرگ وجود دارند.
 مراقبت از موهای فر
 موهای فر شده دچار تخریب ساختمانی شده‌ اند. به هم خوردن لایه خارجی مو(کوتیکول) که خاصیت انعکاسی زیادی دارد، یکی از این تغییرات است. شدت این به هم‌ خوردگی با شدت واکنش شیمیایی متناسب است. مو، زبر به نظر آمده و از درخشندگی آن کاسته می ‌گردد و در مقایسه با موهای معمولی، به سختی آرایش و مرتب می ‌گردد.سلول ‌های کوتیکول مو از جا کنده یا بلند می‌ شوند که این امر باعث گیرکردن و گره خوردن موها می ‌گردد. توان مو کم شده و نیروی الکترواستاتیک آن افزایش می ‌یابد و باعث می ‌شود که مرتب نمودن آن مشکل گردد. در نقاط مرطوب، موهای منفذ دار، آب بیشتری جذب می ‌نمایند که موقتا مو را سنگین ‌تر نموده و آن را بد حالت می ‌کند. چنین موهایی باید با شامپوهای نسبتا اسیدی شسته شوند. این شامپوها موقعی که موها خیس هستند، کمتر از شامپوهای قلیایی مو را متورم می‌ کنند و با خواباندن موقتی کوتیکول برآمده، منافذ سطح مو را کمتر می ‌کنند.
 استفاده از نرم کننده هنگام آب‌ کشی، مو را صاف می‌ کند و مو راحت ‌تر شانه می ‌گردد و تجمع بار الکتریکی را که باعث پف کردن مو می ‌گردد، کم می ‌کند.

میزانپلی یا پیچیدن موبا بیگودی :

میزانپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته می شود. بیگودی ها درسه سایز موجود می باشند که بسته به احتیاج و نوع فر از آنها استفاده می کنیم . موها با انجام میزانپلی بصورت حلقه های بسیار زیبا در می آید و به زیبایی مو می افزاید . همچنین انجام یک سری شینیونها را بسیار راحت تر می کند . در زیر به اندازه ی بیگودی ها و نحوه ی استفاده از آنها توجه کنید .  البته بسیاری از بیگودیها با سوزنهای مخصوص به خود بر روی سر ثابت می شود.

۱-  برای میزانپلی٬ سر باید تمیز و شسته شده باشد . پوست سر خشک ٬ ولی ساقه های مو باید مرطوب باشد.

۲- موها را شانه می کنیم و تقسیم بندی ۹ قسمتی سر را انجام می دهیم ٬ میزانپلی و فر تقسیم بندی یکسانی دارند که ۹ قسمتی است .

– ازتیزی گوش تا تیزی گوش خط مرکزی را جدا می کنیم.

– ازوسط گوش کمی پائین تر خط مرکزی پس سر را جدا می کنیم.

– ازهشت ابرو تا هشت ابرو ( منظور آرک ابرو است ) یک مستطیل تا مرکز سر جدا می کنیم. بدین ترتیب جلوی سر به سه قسمت مساوی تقسیم می شود .

– ادامه ی مستطیل جلوی سر تا انتهای پس سر کشیده می شود .

– حد فاصل پس سر تا خط پشت گوش یک مثلت در طزفین ایجاد می شود .( بدین ترتیب سر به ۹ قسمت تقسیم می شود.)

۳-  بیگودی ها را آماده کنید٬ انتخاب بیگودی بستگی به جنس مو و مدل مورد نظر شما دارد ٬ مثلا اگر موها بسیار لخت بود حتما از بیگودی ریز استفاده کنید و می توانیم بسته به حجم مو یک تا دو قاشق ژل در آب حل کرده و با آبپاش بر روی موها هنگام میزانپلی پاشید٬ یا ازاسپری های مخصوص همین کار یا موس استفاده کرد. بهترین سایز برای بیگودی سایز متوسط است که بهترین نتیجه را ایجاد میکند. برای موهای فر هرگز از ژل استفاده نکنید .

 ۴- اگر نم موها کم بود بوسیله آبپاش موها را نم دار کنید.

۵- برای شروع پیچیدن از قسمت جلو یعنی مستظیل جلو شروع به پیچیدن می کنیم و همینطور پیچیدن را تا انتهای پس گردن در امتداد مستظیل جلو ادامه می دهیم . تا پس سرموها با زاویه ی ۹۰ درجه پیچیده می شود ٬ پس سر به بالا یا با زاویه ی ۹۰ به بالا یا ۱۸۰ د رجه تکه های مو را می پیچیم ٬  بغل ها را هم با زاویه ی ۹۰ درجه می پیچیم ٬  در دو مثلث طرفین اگر بیگودی جا نشد ٬می توانیم آنها را بطور اریپ بپیچیم.

۶-  در مرحله ی بعد از دو طرف سر شروع به پیچیدن می کنیم و در نهایت دو مثلث طرفین و بنا گوش را می پیچیم٬همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد.

۷- برای پیچیدن جلوی سر دو یا سه تا بیگودی اول را به طرف جلو می پیچیم ٬ اگر موهای چتری بلند بود ، بسته به فرق فرد می توانیم به سمت چپ یا راست بیگودیها را بپیچیم.

۸- بعد از اینکه تمام بیگودی ها را پیچیدیم ٬ حدودا بین نیم ساعت تا یک ساعت به موها اجازه می دهیم که فر شوند و حالت بگیرند٬ حدود بیست دقیقه فرد را در زیرسشوار قرار می دهیم ٬ که این مدت نیز در افراد مختلف متغیر است.

۹- بعد از زمان سپری شده همه موها را باز نکنید.ابتدا از زیر موها یک بیگودی باز کنید ٬ اگر مو حالت فر گرفته بود بقیه را باز می کنیم ٬ در غیر اینصورت بیگودی را سر جای خودش می پیچیم و اجازه می دهیم موها خشک شود و حالت بگیرد.

فرکردن موها با بابلیس های دوتایی

برای درست کردن این نوع فرباید ابتدا یک دستگاه بابلیس دوسر داشته باشید.این مدل فرها به فر عربی هم معروف است.(من در این سایت از بکاربردن یک سری از اصطلاحات که فقط بین خود خانم رواج دارد و هر کس برای آنها اسم می گذارد٬ خودداری می کنم٬ به دلیل اینکه ممکن است خانمی به فلان مدل مثلا آناناسی بگوید و خانمی دیگر به همان مدل کلمی بگوید. این خود ممکن است باعث بوجود آوردن مشکلات شود.

پس به نظر من بهتر است ٬ همواره برای کسی که می خواهد روی موهای شما کار کند توضیح دهید که می خواهید موهایتان به چه شکلی در آید٬ یا اگرژورنال در دسترس دارید ٬ مدل خود را از روی آن انتخاب کنید٬ تا آرایشگر شما دقیقا مطمئن شود که  شما چه می خواهید.)

۱- موهارا شامپو و سشوارکرده واگر مو خیلی فر نباشد احتیاجی به سشوارکشیدن ندارد.

۲- موها را تقسیم بندی می کنیم و لایه به لایه موها را از پایین رها می کنیم

۳- ابتدااز موس یا ژل برای بهتر شکل گرفتن موها استفاده می کنیم ودر موها پخش می کنیم.

۴- بعد انتهای موها را با دست چپ گرفته ومانند شکل به صورت ۸ انگلیسی به دور بابلیس می پیچیم.(همیشه از لایه زیری مو شروع میکنیم.)

5- بسته به جنس موها٬ معمولا به مدت ۸-۱۰ ثانیه مکث می کنیم.

۶- انتهای موها را گرفته و موها را به آرامی از بابلیس بیرون می آوریم.

۷- به همین شکل لایه به لایه موها را بر میداریم و به دور بابلیس می پیچیم.

۸- این کار را گوش تا گوش انجام داده و برای قسمت جلو ابتدا نوع فرق فرد را مشخص می کنید و بسته به آن جهت کار را ادامه می دهیم.

۱- ابتدا موهارا می شوریم تا هیچ گونه چربی رو ی موها نباشد.

۲- کمی نم موها را می گیریم ٬ نم موها به صورتی باشد که نه خیلی خیس باشد که از آن آب بچکد و نه اینکه خیلی خشک باشد.

۳- از بالای گوش تا گوش ٬ موها را به حالت نیم دایره جدا می کنیم و در بالای سر مطابق شکل می بندیم ٬ تا بتوانیم با موهای پائینی راحتتر کار کنیم و همه موها فر شوند.

۴- به موها موس می زنیم ٬ (ژل هم می توان استفاده کرد ولی ژل موها را سفت می کند) و در لابه لای موها پخش می کنیم.

۵- سشوار را روشن میکنیم٬ اول روی حرارت زیاد می گذاریم تا سشوار زودتر گرم شود ٬ بعد حرارت را کم می کنیم و با صبر وحوصله مانند شکل موها را خشک می کنیم
۶- برای موهای بالای سر هم این کار را تکرار می کنیم . می توان برای تثبیت کردن موها٬ در آخرین مرحله  از تافت هم استفاده کرد.

خلاصه موارد نکات فر کردن مو

۱ مرحله اول تهیه کردن بیگودی های فر، بسته به نوع فر ریز یا درشت یا متوسط است؛ به طوری که هم می توانید این بیگودی ها را از بیرون تهیه یا با هزینه کمتری در منزل تهیه کنید، به این ترتیب که کاغذهایی به ابعاد ۹ در۹ یکدست و هم اندازه بسته به حجم مو به تعداد ۳۰ تا ۵۰ عدد درست کرده (می توانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل استفاده کنید) و آنها را لوله ای شکل کنید که مثل بیگودی های ریز در خواهد آمد و البته سایز بیگودی های شما به سلیقه خودتان مربوط می شود که دوست دارید فر ریز داشته باشید یا درشت یا متوسط.
۲ بعد از حمام که آب موها کشیده شده و موها نم هستند، آنها را به دو طرف سر شانه کرده و از جلو با لایه های خیلی کم کار خود را شروع کنید، کمی تافت یا مواد نگهدارنده به موها بزنید، آنها را به دور بیگودی ها بپیچید و دو طرف کاغذهای لوله ای را خم کنید تا موها باز نشوند و حتی در صورت باز شدن می توانید از گیره های سیاه مو برای ثابت نگه داشتن آنها استفاده کنید.
۳ اگر موهای خودتان کمی حالت دارند و به راحتی به هر فرمی که می خواهید در می آیند، استفاده از مواد حالت دهنده توصیه نمی شود و تنها نم داشتن موها کافی است.
۴ برای فرهای درشت تر کاغذهای لوله ای را بازتر بپیچید و قطر لوله ها را بیشتر بگیرید.
۵ برای باز کردن موها کاغذهای لوله ای را از سمت پایین گرفته و به طور عمودی به پایین بکشید تا منگوله ای و لولایی باز شود نه اینکه به طور افقی به سر بچسبد زیرا در این صورت اصلا فر زیبایی در نخواهد آمد.
۶ بعد از آنکه موها را به ترتیب از جلو به سمت پشت سر به آرامی باز کردید، می توانید با انگشتان تان آنها را از هم جدا کرده و فر را طبیعی تر نشان دهید و در این هنگام برای براق شدن موها از کمی روغن زیتون استفاده کنید.

این نکات را به خاطر بسپارید:
۱) بعد از شستن موهای خود حتما از نرم کننده استفاده کنید.

۲) از شانه با دندانه های ریز اصلا استفاده نکنید.

۳) بیشتر از برس سیمی استفاده کنید (برای استفاده روزانه)

۴) از شانه های دندانه درشت استفاده کنید.

۵) هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برس های گرد چوبی استفاده کنید.
۶) سعی کنید موها را با فر بودنشان زیبا جلوه بدهید و دائم آنها را چه باسشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید.
۷) موهایتان را هر یک ماه یک بار نیم سانت کوتاه کنید.
۸) موهایتان را به شیوه خرد کوتاه نکنید زیرا مدل دادن به آنها سخت می شود. همچنین این مدل ها زیاد با موهای فرهمخوانی ندارد.
۹) از رنگ مو و مش کمتر استفاده کنید؛ زیرا مش موجب وز شدن مو می شود و شما را به درد سر می اندازد.

برچسب

مطالب مرتبط

196 دیدگاه در خصوص “فر کردن مو با روش های مختلف”

 1. Pxkqso گفت:

  ivermectin 5ml – ivermectin humans stromectol cream

 2. Dpznwz گفت:

  ivermectin over the counter – ivermectin 6 mg tablets stromectol online

 3. Rbfbap گفت:

  ivermectin 50 mg – ivermectin cream ivermectin 10 ml

 4. Jcelde گفت:

  ventolin 100 mcg – ventolin cost uk ventolin for sale

 5. Uipcvj گفت:

  ventolin cost usa – gnrventolin ventolin price australia

 6. Bdyfec گفت:

  order Albuterol – ventolin 90 mcg ventolin tablet price

 7. Dvnzpb گفت:

  order cytotec online usa – buy misoprostol 100mcg cytotec price australia

 8. Hdtdwf گفت:

  cytotec cost singapore – cytotec over the counter south africa buy cytotec 200 mg online

 9. Nnqjyp گفت:

  doxycycline capsules purchase – buy doxycycline 40 mg doxycycline tablets 100mg

 10. Rfpwrn گفت:

  buy doxycycline online usa – doxycycline tablets for sale doxycycline pharmacy singapore

 11. HoraceDrina گفت:

  tamoxifen medication guide [url=https://nolvadex33.us]taking tamoxifen after menopause[/url] nolvadex tabs
  nolvadex side effects men tamoxifen citrate 20 mg tamoxifen citrate oral solution

 12. Cwciux گفت:

  doxycycline 20 mg india – doxycycline 200 doxycycline capsules for sale

 13. Yxclis گفت:

  neurontin 600 mg tablet – buy neurontin canada synthroid 25 mg daily

 14. Erichham گفت:

  xenical price australia [url=https://orlistat33.us]xenical price australia[/url] xenical price australia
  orlistat alli xenical cap 120mg xenical price comparison

 15. Vhikiw گفت:

  neurontin 900 mg – buying neurontin online cheap synthroid online

 16. Ubearf گفت:

  neurontin price india – synthroid brand 0.15mg synthroid 100mcg tab

 17. Davidintom گفت:

  best natural viagra [url=https://sildenafil30.us]cheap online viagra[/url] otc viagra
  sildenafil cost viagra without prescription viagra samples

 18. Ymvwhe گفت:

  where can i buy female viagra in india – order viagra soft order sildenafil india

 19. Hieukx گفت:

  i want to buy viagra – buy female viagra pills in india online

 20. Dennisrot گفت:

  tadalafil peptides [url=https://tadalafil20.us]cialis overnight shipping[/url] goodrx cialis
  cialis daily generic cialis buy tadalafil 5mg generic

 21. Rquhou گفت:

  viagra online purchase canada – viagra capsule price in india

 22. Ntkgnc گفت:

  buy cialis online us pharmacy – pharmacy canadian superstore cheap cialis online pharmacy

 23. Lesteranins گفت:

  tamoxifen and vertigo [url=https://tamoxifen34.us]tamoxifen citrate sds[/url] tamoxifen male gynecomastia
  tamoxifen drug classification nolvadex pct protocol nolvadex india

 24. Ghxqjh گفت:

  generic cialis soft tabs – best price for tadalafil 20 mg order cialis online pharmacy

 25. Nwyirh گفت:

  30-day cialis – tadalafil capsule cheap cialis online free shipping

 26. Mmrxaf گفت:

  vardenafil coupon – vardenafil generic date order vardenafil

 27. RonaldCek گفت:

  zanaflex dosage strengths [url=https://zanaflex33.us]tizanidine vs skelaxin[/url] zanaflex and bradycardia
  zanaflex high bluelight zanaflex barbiturate tizanidine 2 mg

 28. Avadgr گفت:

  generic vardenafil pills – vardenafil tablets 20 mg vardenafil 60 pills

 29. Lfucsx گفت:

  vardenafil online consultation – vardenafil online canadian pharmacy what does generic vardenafil look like

 30. Davidfab گفت:

  azithromycin 500mg [url=https://zithromax22.us]zithromax 250 price[/url] azithromycin 250mg coupon
  zithromax 500 azithromycin capsules 250mg warnings for azithromycin

 31. Dlghaj گفت:

  ivermectin 3 mg tabs – stromectola online

 32. Fabvqr گفت:

  ivermectin 2 – generic ivermectin covid ivermectin

 33. Nnnukb گفت:

  ivermectin eye drops – ivermectin order online ivermectin medicine

 34. Ytbtci گفت:

  daily prednisone – prednisone no script cheapist price for prednisone without prescription

 35. ScottGak گفت:

  flagyl doses [url=https://antibact911.us]erythromycin ong[/url] zithromax cat
  azithromycin spelling ciprofloxacin dosage azithromycin delirium

 36. Cqmkbz گفت:

  prednisone 5 – prednisone 5mg cost prednisone 5mg over the counter

 37. Eehwqp گفت:

  order accutane canada – fsaccutane.com accutane medicine buy

 38. Erichham گفت:

  niacin coreg [url=https://hypertension365.us]bisoprolol fda[/url] furosemide generics
  microzide cordarone contraindications ramipril doses

 39. Vtemfk گفت:

  accutane 5 mg – isotretinoin 40 mg where to get accutane uk

 40. Yykiru گفت:

  generic accutane brands – canadian pharmacy online accutane accutane cost in canada

 41. Vjinqz گفت:

  buy amoxicillin – cvs amoxicillin price walmart price for amoxicillin

 42. CharlesLek گفت:

  omnicef aka [url=https://antibact24h.us]erythromycin bid[/url] omnicef mg
  augmentin cholecystitis metronidazole spectrum keflex ssi

 43. Nzkiyo گفت:

  amoxicillin price at walmart – buy amoxicillin 500 mg canada generic amoxicillin at walmart

 44. Yjduhf گفت:

  buy amoxicilin 500 mg online canada – buy amoxicillin 500 mg online canada amoxil 500mg

 45. Aoyzao گفت:

  methylprednisolone tablet price – lyrica capsules price lyrica 225 mg capsule

 46. Ncfywb گفت:

  online pharmacy methylprednisolone with no prescription – medrol 24mg lyrica 5

 47. Nbiaxz گفت:

  get assignments done online – custom made essays editing essays

 48. Uaopnk گفت:

  write my thesis – writing essays help best website for writing essays

 49. Tcknml گفت:

  write my thesis – write my essay term paper service

 50. Azbfpi گفت:

  viagra tablet 25 mg price – Order viagra us discount online pharmacy viagra

 51. Bkvkua گفت:

  buy viagra online 25mg – Buy no rx viagra cheap viagra online australia

 52. Skdvmf گفت:

  viagra compare prices – Buy cheap viagra now female viagra 2017

 53. Hfigzf گفت:

  generic cialis 10mg online – Samples of cialis female cialis tadalafil

 54. Arsemc گفت:

  cialis pill price in india – Buy cialis next day delivery buy cialis usa

 55. ivermectin ओटीसी ?? ???? ?? ?? ??? ??? ????? – ???? ????? http://ivermectin1.com/ ivermectin 3mg

 56. Gpxkbe گفت:

  cialis 2.5 daily – Approved cialis pharmacy cialis soft tabs 10mg

 57. Harveyrox گفت:

  silagra [url=https://medsonline24h.us]mircette[/url] effexor
  symmetrel caverta mircette

 58. Dgapgx گفت:

  ivermectin uk buy – stromectol for sale ivermectin 6mg

 59. Oxekoj گفت:

  ivermectin 0.08 – buy ivermectin ivermectin pills for humans

 60. Wcvhhy گفت:

  prednisone 5 mg tablet cost – best pharmacy prednisone prednisone us

 61. Amegaz گفت:

  over the counter prednisone cheap – buy prednisone online canada without prescription prednisone 25mg from canada

 62. Szwlsc گفت:

  cost for prednisone 50mg – buy prednisone 40 mg prednisone for cheap

 63. Xmbypa گفت:

  lasix no preiscription – furosemide 200 mg tab lasix without prescriptions

 64. Tckdjf گفت:

  furosemide 100 mg tablets – drug furosemide furosemide rx 20 mg

 65. Kzqbwg گفت:

  lasix medicine cost – lasix 30 mg tablets canadian pharmacy lasix

 66. Loofqd گفت:

  ventolin inhaler – ventolin inhalers Albuterol online

 67. Mnyoew گفت:

  buy Albuterol – ventoingo ventolin hfa inhaler

 68. Tplmvc گفت:

  ventolin medication – buy ventolin inhaler ventolin for sale

 69. Kihnvx گفت:

  cost of cytotec – where to get misoprostol where can you buy cytotec in south africa

 70. Vkypzr گفت:

  buying cytotec online – buy cytotec australia cytotec tablets for sale uk

 71. Suegycle گفت:

  [url=https://buyviagramedication.com/]price of viagra 100mg in usa[/url]

 72. Annagycle گفت:

  [url=http://viagragenerictabs.com/]viagra buy australia[/url]

 73. Gnvexw گفت:

  order sildenafil online – sildenafil price canada sildenafil

 74. Ivygycle گفت:

  [url=https://buycialistb.com/]cialis 5 mg tablet price[/url]

 75. Ouugcy گفت:

  cenforce 100 – kamagra 100 gold fildena purple pill

 76. Evagycle گفت:

  [url=http://viagratt.com/]sildenafil 20 mg discount coupon[/url]

 77. Samgycle گفت:

  [url=http://ivermectinmedstore.com/]ivermectin cream 1%[/url]

 78. Joegycle گفت:

  [url=https://xpharmacyonline.com/]austria pharmacy online[/url]

 79. Ugogycle گفت:

  [url=https://cialisttab.com/]best cialis pill[/url]

 80. Amygycle گفت:

  [url=http://genericsildenafilx.com/]sildenafil 100 mg best price[/url]

 81. Teogycle گفت:

  [url=http://buyamoxicilin.com/]augmentin price south africa[/url]

 82. Zbwxuj گفت:

  buy vidalista 40mg – buy vilitra 20 mg online 20%off buy vidalista 60mg

 83. Kiagycle گفت:

  [url=http://tadalafilob.com/]tadalafil online no prescription[/url]

 84. Jackgycle گفت:

  [url=https://sildenafilfe.com/]cost of viagra in usa[/url]

 85. Samgycle گفت:

  [url=http://mrviagra.com/]buy viagra online no prescription[/url]

 86. Zakgycle گفت:

  [url=http://modafinilpillsforsale.com/]buy modafinil nz[/url]

 87. Kiagycle گفت:

  [url=http://ivermectinzf.com/]ivermectin buy[/url]

 88. Miagycle گفت:

  [url=https://cialiscb.com/]cialis 20mg price in usa[/url]

 89. Annagycle گفت:

  [url=http://pharmacydrugmart.com/]online pharmacy for sale[/url]

 90. Ashgycle گفت:

  [url=https://cialisgenr.com/]cialis price mexico[/url]

 91. Amygycle گفت:

  [url=http://buyingsildenafilcitrate.com/]viagraonlineusa[/url]

 92. Nickgycle گفت:

  [url=http://zipimeds.com/]trazodone uk cost[/url]

 93. Lisagycle گفت:

  [url=https://cialisqmed.com/]cialis online canada paypal[/url]

 94. Suegycle گفت:

  [url=https://fourpills.com/]dapoxetine 60mg uk[/url]

 95. Janegycle گفت:

  [url=https://cialisnf.com/]buy cialis online cheap[/url]

 96. Yongycle گفت:

  [url=http://rxivermectin.com/]ivermectin cream[/url]

 97. Izzlhk گفت:

  orlistat from mexico – orlistat manufacturer orlistat medscape

 98. Amygycle گفت:

  [url=http://tadalafilipill.com/]cheapest price for tadalafil[/url]

 99. Muhddj گفت:

  orlistat myproana – xenical medication weight loss orlistat market sales

 100. Ugogycle گفت:

  [url=https://ivermectinrt.com/]stromectol lotion[/url]

 101. Miagycle گفت:

  [url=https://buyivermectinwithoutrx.com/]buy stromectol online uk[/url]

 102. Markgycle گفت:

  [url=https://zipimeds.com/]trazodone 150 price[/url]

 103. Ebyord گفت:

  stromectol uk buy – ivermectin oral ivermectina online

 104. Samgycle گفت:

  [url=http://cialisqt.com/]cialis daily use generic[/url]

 105. Markgycle گفت:

  [url=https://indianivermectin.com/]stromectol brand[/url]

 106. Nickgycle گفت:

  [url=http://wellbutrinbuy.com/]wellbutrin cost uk[/url]

 107. Teogycle گفت:

  [url=http://cialistabletsp.com/]cyalis[/url]

 108. Boogycle گفت:

  [url=https://cialistt.com/]cialis 5mg in canada[/url]

 109. Judygycle گفت:

  [url=http://safepharmx.com/]nolvadex prescription[/url]

 110. Wimgycle گفت:

  [url=https://cialisbuyx.com/]generic cialis in australia[/url]

 111. Kiagycle گفت:

  [url=http://cialiscb.com/]generic cialis fast shipping[/url]

 112. Ivygycle گفت:

  [url=https://genericpillviagra.com/]no rx viagra[/url]

 113. Srbnau گفت:

  ivermectin lotion cost – stromectol buy australia ivermectin drug

 114. Annagycle گفت:

  [url=http://sildenafilcpill.com/]sildenafil price uk[/url]

 115. Kimgycle گفت:

  [url=https://tadalafilhr.com/]generic cialis us[/url]

 116. Paulgycle گفت:

  [url=https://ivermectinrs.com/]ivermectin price[/url]

 117. Ashgycle گفت:

  [url=https://genericsildenafiltabs.com/]online generic viagra canada[/url]

 118. Jewkzy گفت:

  ivermectin price uk – ivermectin rx stromectol ebay

 119. Miagycle گفت:

  [url=https://ivermectinrt.com/]ivermectin tablet price[/url]

 120. Sdpmbz گفت:

  how to buy viagra over the counter uk – purchasing viagra on the internet order sildenafil india

 121. Wimgycle گفت:

  [url=https://genericpillviagra.com/]viagra prescription usa[/url]

 122. Zakgycle گفت:

  [url=http://sildenafilcpill.com/]sildenafil coupon 50 mg[/url]

 123. Yongycle گفت:

  [url=http://cialistt.com/]online cialis pharmacy[/url]

 124. ivermectin گفت:

  ivermectin 3 mg for humans http://stromectolforte.com/# ivermectin ivermectin 3mg

 125. Teogycle گفت:

  [url=http://buyingsildenafilcitrate.com/]viagra purchase online[/url]

 126. Jackgycle گفت:

  [url=https://sixtabs.com/]clomid online uk[/url]

 127. Tedgycle گفت:

  [url=http://tadalafilhr.com/]buy cialis canada canadian drugstore[/url]

 128. Ckavys گفت:

  how much is the cost of viagra – viagra 100mg pills for men sildenafil price comparison

 129. Kiagycle گفت:

  [url=http://cialistabsonline.com/]online cialis prescription canada[/url]

 130. Ugogycle گفت:

  [url=https://cialisqmed.com/]cost of cialis 5mg[/url]

 131. Suegycle گفت:

  [url=https://tadalafilfpills.com/]generic tadalafil medication[/url]

 132. Hmznjb گفت:

  sildenafil canada otc – price viagra buy viagra online usa

 133. Amygycle گفت:

  [url=http://viagragenericbuy.com/]purchase cheap viagra online[/url]

 134. Evagycle گفت:

  [url=http://viagragenx.com/]buy viagra new zealand[/url]

 135. Azgkwo گفت:

  tadalafil tablets for female – tadalafil vs sildenafil cialis without a script

 136. Carlgycle گفت:

  [url=http://mrviagra.com/]viagra no prescription online[/url]

 137. Janegycle گفت:

  [url=https://wellbutrinbuy.com/]buy brand wellbutrin[/url]

 138. Jackgycle گفت:

  [url=https://ivermectinrt.com/]ivermectin usa[/url]

 139. Aisqxv گفت:

  cialis 2mg – cheapest place get cialis tadalafil 40 mg for sale

 140. Jackgycle گفت:

  [url=https://molnupiravir.doctor/]molnupiravir medicine[/url]

 141. Carlgycle گفت:

  [url=http://sildenafildtab.com/]viagra 100 mg best price[/url]

 142. Lisagycle گفت:

  [url=https://sildenafillight.com/]order cheapest sildenafil[/url]

 143. Markgycle گفت:

  [url=https://viagrawithouta.doctor/]india viagra generic[/url]

 144. Yongycle گفت:

  [url=https://cialisitabs.com/]buy cialis online 5 mg[/url]

 145. Cmluqn گفت:

  buy ivermectin cream for humans – ivermectin generic stromectol pill price

 146. Suegycle گفت:

  [url=https://ivermectincvtab.com/]ivermectin malaria[/url]

 147. Samgycle گفت:

  [url=http://ivermectinforhumansforsale.com/]ivermectin usa[/url]

 148. Teogycle گفت:

  [url=https://ibuyivermectin.com/]ivermectin 3mg tablet[/url]

 149. Marygycle گفت:

  [url=https://zoviraxx.com/]zovirax 400 mg price[/url]

 150. Amygycle گفت:

  [url=http://ivermectinpro.com/]ivermectin brand name[/url]

 151. Miagycle گفت:

  [url=https://viagrawithout.doctor/]generic viagra 50[/url]

 152. Qxwnyq گفت:

  ivermectin pills for humans – ivermectin for sale online ivermectin cost australia

 153. Nickgycle گفت:

  [url=http://ivermectforsale.com/]ivermectin over the counter[/url]

 154. Judygycle گفت:

  [url=http://molnupiravir.doctor/]molnupiravir from merck[/url]

 155. Zakgycle گفت:

  [url=https://cialis.quest/]generic cialis online no prescription[/url]

 156. Miagycle گفت:

  [url=https://sildenafilht.com/]sildenafil best price uk[/url]

 157. Lmrexm گفت:

  stromectol generico – stromectol cost canada ivermectin 3mg tablet

 158. Yongycle گفت:

  [url=https://ivermectinxp.com/]stromectol tablets 3 mg[/url]

 159. Amygycle گفت:

  [url=http://buyivermectn.com/]ivermectin cream 1[/url]

 160. Kiagycle گفت:

  [url=http://zoviraxx.com/]zovirax buy online usa[/url]

 161. Wimgycle گفت:

  [url=http://bestmodafinilforsale.com/]buy modafinil in us[/url]

 162. Ivygycle گفت:

  [url=https://cialisrt.com/]buy generic cialis online uk[/url]

 163. Jimgycle گفت:

  [url=https://tadalafilhtab.com/]tadalafil mexico price[/url]

 164. Annagycle گفت:

  [url=http://ivermectin.forsale/]ivermectin 6mg[/url]

 165. Fgnjpz گفت:

  covid and ivermectin – stromectol pills for humans stromectol uk buy

 166. Markgycle گفت:

  [url=https://sildenafil.doctor/]sildenafil online cheap[/url]

 167. Ugogycle گفت:

  [url=http://cialisitabs.com/]real cialis online[/url]

 168. Boogycle گفت:

  [url=http://sildenafildtab.com/]viagra online purchase usa[/url]

 169. Dengycle گفت:

  [url=http://cialisfor.sale/]cialis 100mg uk[/url] [url=http://molnupiravir.doctor/]molnupiravir india[/url] [url=http://viagrantab.com/]where to buy viagra online safely[/url] [url=http://cialisdz.com/]buy cialis in usa[/url] [url=http://cialishpt.com/]buy cialis online india[/url]

 170. Joegycle گفت:

  [url=https://axtadalafil.com/]generic cialis capsules[/url]

 171. Zcbelj گفت:

  buy ivermectin tablets – stromectol cost in usa buy liquid ivermectin

 172. Alangycle گفت:

  [url=http://sildenafilcpills.com/]female viagra pill buy online canada[/url] [url=http://ivermectforsale.com/]ivermectin 0.2mg[/url] [url=http://cialis.wiki/]buy cialis singapore[/url] [url=http://buyivermectn.com/]stromectol for humans[/url] [url=http://cialisitabs.com/]order real cialis[/url] [url=http://ivermectinpro.com/]stromectol canada[/url] [url=http://molnupiravir.doctor/]molnupiravir brand name[/url] [url=http://norxhealth.com/]zithromax tablets online[/url] [url=http://sildenafildtab.com/]where to purchase viagra online[/url] [url=http://cialisopills.com/]cialis original[/url]

 173. Lisagycle گفت:

  [url=https://ivermectforsale.com/]buy stromectol pills[/url]

 174. Paulgycle گفت:

  [url=https://axtadalafil.com/]cialis 40 mg price[/url]

 175. Cqpacy گفت:

  ivermectin pills canada – stromectol buy uk stromectol generico

 176. Kimgycle گفت:

  [url=https://cialisfor.sale/]purchase generic cialis[/url]

 177. Marygycle گفت:

  [url=https://viagraremedy.com/]where can i purchase viagra online[/url]

 178. Tedgycle گفت:

  [url=https://ivermectinfor.sale/]ivermectin buy online[/url]

 179. Kiagycle گفت:

  [url=http://buysildenafil.sale/]sildenafil 2.5 mg[/url]

 180. Evagycle گفت:

  [url=http://viagraest.com/]price of viagra 50mg in india[/url]

 181. Jackgycle گفت:

  [url=https://ivermectinxp.com/]where to buy stromectol online[/url]

 182. Samgycle گفت:

  [url=http://tadalafilhtab.com/]tadalafil online without prescription[/url]

 183. Janegycle گفت:

  [url=https://ibuyivermectin.com/]ivermectin australia[/url]

 184. Ivygycle گفت:

  [url=https://sildenafillight.com/]how much is sildenafil[/url]

 185. Pugwse گفت:

  purchase cialis online australia – cialis super active cialis daily 5 mg online

 186. Boogycle گفت:

  [url=https://onlinesildenafilbuy.com/]viagra prices[/url]

 187. Lisagycle گفت:

  [url=https://generic24h.com/]stromectol 3 mg tablets price[/url]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =

دسته بندی