پیشنهادهای فشن برای عبور خنک از روزهای گرم

پیشنهادهای فشن برای عبور خنک از روزهای گرم:

فصل تابستان است و بار دیگر همه ما لحظه‌هایی را تجربه می‌کنیم که منظم و مرتب با لباس‌های تمیز از خانه خارج می‌شویم اما ظرف پنج دقیقه تمام بدن و لباس‌هایمان خیس عرق می‌شود و این یک واقعیت تلخ تابستانه و برای بسیاری از مردم آزاردهنده است. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که اگرچه گرما و رطوبت هوا، مقصر اصلی این شرایط است اما خودمان نیز بعضا به دلیل انتخاب‌های اشتباه در لباس پوشیدن به این مشکل دامن می‌زنیم.

اگر مدهایی که برای لباس تابستانه انتخاب می‌کنید هوشمندانه نباشد بدون شک در این روزها بیشتر ناراحت خواهید بود اما توصیه می‌کنیم که برای بهترشدن اوضاع و راحت‌تر سپری‌کردن روزهای گرم پیشنهادهای تابستانه طراحان مد و لباس را به کار ببندید:

۱– مدل‌های آزاد و گشادتر را برای این فصل انتخاب کنید. در روزهای گرم تابستان حتی‌المقدور از انتخاب مدل‌های جذب و چسبان خودداری کنید؛ هرچه لباس کمتر با بدن شما تماس داشته باشد بیشتر احساس خنکی می‌کنید.

۲- از پوشیدن لباس‌های زیر لایه‌دار و دارای الیاف مصنوعی،‌ پرهیز کنید. پوشاک زیری که دارای لایه اسفنجی هستند در روزهای گرم باعث می‌شوند خیلی بیشتر عرق کنید.

۳- اگر نمی‌خواهید لباس به تن‌تان بچسبد از انتخاب لباس‌هایی که پارچه آنها خیلی لَخت و شل است خودداری کنید. اگرچه پارچه‌های سبک برای هوای گرم مناسب هستند اما در عین حال به لباسی احتیاج دارید که اندکی استایل داشته باشد و زیاد به بدن نچسبد. اگر پارچه لباس خیلی شل و نازک باشد به محض اینکه عرق کنید به بدنتان می‌چسبد.

۴ – یکی از مدهای انتخابی برای این فصل، لباس‌هایی هستند که بافت پارچه آنها درشت و منفذ دار است. این نوع پارچه‌ها با عبور دادن هوا از خود باعث می‌شوند بیشتر احساس خنکی کنید.

۵- حتما برای این فصل لباس‌هایی را انتخاب کنید که از پارچه‌ها و الیاف طبیعی تهیه شده‌اند. برای مثال کتان خنک‌تر از پلی استر و ریون است و هوا را بهتر از خود عبور می‌دهد. الیاف طبیعی عرق بدن را بهتر جذب می‌کنند و زودتر نیز خشک می‌شوند. به این ترتیب با پارچه‌های طبیعی عرق را خیلی کمتر از مواقعی احساس می‌کنید که لباس‌هایی با الیاف مصنوعی می‌پوشید.

۶ – از پوشیدن لباس‌هایی که تزئینات اضافه دارند مخصوصا پوشاک تزئین شده با منجوق و مهره‌های فلزی و سنگین خودداری کنید. این قبیل تزئینات لباس را سنگین و به پوست بدن نزدیکتر می‌کند و به این ترتیب گرمای بدن داخل لباس باقی می‌ماند و رد و بدل نمی‌شود.همچنین مانع دیگری در برابر تماس هوا و نسیم با پوست بدنتان خواهد بود.

۷ – یکی از مدهای ضروری تابستانه که هر سال در استایل‌های مختلف نمایش داده می‌شود یک کلاه لبه دار و سبک یا یک شال یا دستمال گردن نخی و سبک است که در مواقع لازم بتوانید برای خود سایه ایجاد کنید یا از تماس آفتاب تند با بدنتان در امان بمانید.

۸ – کوله‌پشتی را فراموش کنید. اگر واقعا به کوله‌پشتی نیازی ندارید، یک کیف دستی کوچک را جایگزین کنید. چسبیدن یک کوله‌پشتی بزرگ به پشت‌تان در تمام مدتی که بیرون هستید موجب می‌شود بیشتر عرق کنید. فراموش نکنید هرچه کمتر وسیله به همراه داشته باشید کمتر هم عرق می‌کنید.

۹ – جوراب بپوشید. صندل به نظر انتخاب منطقی برای خنک ماندن بدن در هوای گرم است اما کفشی که باز است به این معنی است که پاها بیشتر کثیف و آلوده می‌شوند و آلودگی باعث افزایش حرارت پاها می‌شود. جوراب به جذب عرق پاها کمک می کند و آنها را تمیز و خنک تر نگه می‌دارد. به علاوه تعداد غدد عرق در کف پاها بیش از هر نقطه دیگری از بدن است و جوراب مانع می‌شود که کفش‌ها عرق زیادی جذب کنند و در نتیجه عمر کفش‌ها نیز طولانی‌تر می‌شود.

۱۰ – رنگ‌های روشن انتخاب کنید. رنگ‌های تیره نور را جذب می‌کنند و حرارت بدن را بالا می‌برند برند ؛ در حالیکه رنگهای روشن نور را منعکس می‌کنند.

۱۱- در روزهای گرم تا جایی که امکان دارد از جواهرات و زیورآلات اندک و ظریف‌تر استفاده کنید. گوشواره مناسب است؛ چرا که سطح تماس ناچیزی با پوست بدن دارد؛ اما گردن بند، دست بند و ساعت و حلقه و انگشتر مخصوصا وقتی دمای هوا شروع به بالا رفتن می‌کند می‌توانند دردسرساز شوند، در محل تماس آنها با پوست تعریق بیشتر و باعث می‌شود گرمای بیشتری را احساس کنید.

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “پیشنهادهای فشن برای عبور خنک از روزهای گرم”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 14 =

دسته بندی