ماسک زمستانی شلغم

شلغم
شلغم

برای رفع جوش‌های چرکی یک عدد شلغم تازه و خام را رنده و یک قاشق چای‌خوری عسل به آن اضافه و خوب با هم مخلوط‌شان کنید. این ماسک را به مدت سی دقیقه روی پوست‌تان قرار دهید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

برای رفع جوش‌های صورت، شلغم را رنده و با مقداری لیموترش مخلوط کنید. این مخلوط را حدود سی دقیقه روی جوش‌ها بگذارید سپس صورت را با آب ولرم بشویید.

برای درست کردن کمپرس و لوسیون آرام‌کننده، سه عدد شلغم خام و تازه را رنده کنید، در یک لیتر آب بجوشانید و آن را به شکل لوسیون مصرف کنید. پس از آن پوست‌تان را با آب ولرم شست‌وشو دهید.

برای تهیه‌ی ماسک شلغم، به یک عدد شلغم متوسط، یک قاشق چای‌خوری گلاب و یک قاشق مرباخوری عسل نیاز دارید که به سه شکل می‌توانید آن را درست کنید:

شلغم را از وسط نصف و قسمت میانی آن را رنده سپس یک قاشق چای‌خوری گلاب به آن اضافه کنید. این ماسک را روی پوست بمالید و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه، ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد بشویید.

روی شلغم یک سوراخ ایجاد و به اندازه‌ی یک استوانه‌ی کوچک داخل آن را خالی کنید، سپس یک قاشق مرباخوری عسل داخل آن بریزید. آن را در ظرفی گود بریزید، در یخچال قرار دهید و نصف روز صبر کنید. آبی را که درون ظرف جمع شد با پنبه به پوست‌تان بمالید و بعد از پانزده دقیقه با آب سرد بشویید. تا زمانی که شلغم کاملا پژمرده شود، مرتبا آب می‌اندازد و شما می‌توانید در طول یک هفته، یک روز در میان از آن استفاده کنید.

شلغم را نصف کنید و با چاقو چند خط داخل آن بیندازید سپس آن را به حالت دورانی، آرام روی تمام نقاط پوست بمالید و بعد از پانزده دقیقه با آب سرد بشویید.

برای تهیه‌ی ماسک سفیدکننده‌ی صورت، به نصف فنجان شلغم پخته، یک قاشق غذاخوری موم، نصف قاشق غذاخوری تیتانیوم دی اکساید، نصف قاشق غذاخوری روغن نارگیل و نصف فنجان آب نیاز دارید.

برچسب

مطالب مرتبط

0 دیدگاه در خصوص “ماسک زمستانی شلغم”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دسته بندی